Mevlid kandilinde kaç rekat namaz kılınır

'Dini Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 12 Oca 2014 tarihinde açılan konu

 1. Mevlid Kandili gecesinde Farz olan namazlarımızı kıldıktan sonra varsa kaza namazları kılabiliriz.Ayrıca Mevlid Kandili gecesinde tesbih namazı kılınmaısda tavsiye edilmiştir.

  Mevlit Kandili 2014 yılında Ocak ayının 12. gününe denk geldi. Yani pazar gecesini pazartesiye bağlayan vakit Mevlit Kandili vakti. 2015 yılında ise Mevlit Kandili 2 Ocak tarihine denk gelmektedir. bu gecede kılınmaıs önerilen tesbih namazı vardır.

  mevlid-kandili-namaz-.

  Tesbih namazı nasıl kılınır kısaca;

  Tesbih Namazı kılınmalı ve Hatm-i Enbiya yapmanız gerekîr. Tesbih namazına şu şekilde niyet edilir:

  "Yâ Rabbi, niyet eyledim rızâ-yı şerîfin için tesbîh namazına. Yâ Rabbi, bu gece teşrîfleriyle âlemleri nûra gark ettiğin Habîbin, başımızın tâcı Resûl-i Zîşân Efendimiz'in hürmetine ve bu gecedeki esrârın hürmetine ben âciz kulunu da afv-ı ilâhîne, feyz-i ilâhîne mazhar eyle." Allâhü Ekber, diyerek namaza başlanır.

  Namazda Fatiha-i şerifeden sonra zammı sure olarak isten veya bilinen herhangi bir dua okunmalı.

  Namazdan sonra istiğfar salevat,(özellikle büyük salvatlar)kelime-i tevhıd ve Kuranı Kerim okunmalı ve Peygamberimize hediye edilerek kendimiz ve Ümmeti Muhammedin selameti için iltica edilmelidir. Özellikle ölmüş yakınlarımızada kuranı Kerim okumak suretiyle hediyeler gönderilmeli, onlarıda bu gecede unutmamalıdır.
   
Yükleniyor...