Mevsimlerin İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Mevsimlerin İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

  [​IMG]
  Mevsimlerin değişimi insanların ruh halini yakından etkiliyor desek ne dersiniz? Mevsimlerin insanları hem fiziksel hemde ruhsal olarak etkilediği bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir.

  Günlerin kısalıp gecelerin uzadığı kış mevsiminde insanlarda da bazı değişiklikler yaşanıyor. Özellikle ruhsal açıdan mevsimlerin geçişleri insanları fazlasıyla etkiliyor. Havaların erken kararması, sosyal aktivitelerin azalması, soğuk hava bazı kimselerde halsizlik, mutsuzluk olarak kendini gösterirken bazılarında ise sinirlilik ve içe kapanıklık hali olarak ortaya çıkıyor.

  Aynı şekilde kış aylarından çıkıldığı günlerde de insanlarda bir uyku hali, baş ağrısı, yorgunluk hissi beliriyor. Öyle ki adım atacak hali olmadığını ve sürekli uyumak istediğini söyleyenler bile çıkıyor.

  Mevsimsel değişim ile beliren bu belirtiler bir süre sonra kendiliğinden geçebiliyor ancak bu durumda yardım alma noktasına gelenlerde yok değil. Böylesi durumlarda ruh halinize yenilmek yerine onu yenmeye çalışmak gerekir. Canınız istemese bile giyinip dışarı çıkmak, arkadaşlarla buluşup biryerlere gitmek, havanın pusuna inat yürüyüşler yapmak için kendinizi zorlamak bu dönemi çabuk atlatmanıza yarayabilir.
   
Yükleniyor...