Minifest Çocuk Şenliği Festivali 2009

'Medya Bölümü' forumunda YAREN tarafından 5 Haz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Gelenekselleşen Çocuk Şenliği Minifest,bu yıl Kadıköy Belediyesi işbirliğinde 5 Haziran Cuma ve 6 Haziran Cumartesi günleri ilk defa Kadıköy yakasında Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleştiriliyor.
  [​IMG]
  İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın da desteğiyle düzenlenen Minifest, birçok sanat dalıyla renklendirilmiş birbirinden eğlenceli etkinlikleriyle çocuklara sürprizler yapmaya hazırlanıyor.

  Düzenlendiği ilk yıldan bu yana küçük sanatseverlerden büyük ilgi gören Minifest bu yıl Kadıköy Belediyesi’yle işbirliğinde ilk defa Anadolu yakasına taşınıyor. 5 Haziran Cuma ve 6 Haziran Cumartesi günleri Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirilecek Minifest, bu yıl İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın desteğiyle ücretsiz olarak düzenlenecek.

  Minifest, 3–12 yaş arasında çocuklara sunduğu çeşitli sanat dallarındaki etkinlikler ve atölye çalışmalarıyla geleceğin sanatseverlerini ve sanatçılarını yetiştirmeyi hedefliyor. Herkese açık olacak Minifest, iki gün boyunca Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda 10.00–17.00 saatleri arasında sanatla buluşmak isteyen tüm küçükleri bekliyor.

  Minifest, parkın değişik alanlarına yayılmış olan dev heykeller ve çeşitli kukla atölyelerine, plastik sanatlardan origamiye, danstan tiyatroya ve müziğe kadar uzanan hareketli ve rengarenk bir dünya sunacak.

  MİNİFEST’TE NELER VAR?

  • Minifest’te bu yıl ilk kez düzenlenecek olan “Rap ve DJ’lik atölyesi”… Müziğe meraklı minik konuklar Rap müziğin tanınmış ismi Fuat ile DJ’liğin püf noktalarını öğrenecek.
  • Minifest’in yepyeni atölyelerinden bir diğeri ise İbrahim Kutluay Basketbol Akademisi’nin deneyimli eğitmenlerinin düzenleyeceği “Basketbol atölyesi”…
  • Türkiye’nin en büyük illüzyonisti Sermet Erkin’in “Sihirli Dünyası”nda bir yolculuk;
  • Doğal Hayatı Koruma Derneği (WWF)’nin hazırladığı “Doğa Oyunları”;
  • Minik konukların tişörtler tasarlayacağı “Rengarenk Tişörtler”;
  • PACE Çocuk Sanat Merkezi eğitmenlerinin çocuklarla beraber pet şişelerden yapacakları “Çöpten Dev Heykeller” ve rengârenk hamurlardan yapılacak “Zıplayan Heykeller”;
  • “Kurmalı Salyangoz Gezici Kukla Trubu”nun hem çocuklar hem de yetişkinler için hazırladığı “Kuklalarla Dört Mevsim” adlı eğlenceli kukla gösterisi;
  • Çevre dostu miniklerin rengârenk kağıtlarla hayvanlar alemini oluşturabilecekleri “Origami Atölyesi” ya da kocaman heykeller yapabilecekleri “Yırt, Kes, Buruştur, Yapıştır, Zımbala ve Boya” adlı atölye çalışması;
  • Kocaman resimlerden hayalindeki kolyeleri yapmak isteyen Minifest konukları için “Bir Bakmışın Ufalmış!” adlı takı atölyesi;
  • Fotoğrafa meraklı sanatsever minikler için Kodak’la “Şip Şak Fotoğraf Atölyesi”..

  “Taş Mı Çiçek Mi?”, “İmoga’yla Kazı, Boya, Bas!”, “Rengârenk Suratlar”, “Gelin Ellerinizi Kirletin”, “Köpük Heykeller ve Kuklalar”, “Su Buu ve Curcunabazlar” ise Minifest konuklarını bekleyen diğer sürprizlerden..

  Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da İKSV ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü işbirliğiyle belirlenen pilot okullardan öğrenci grupları, 5 Haziran Cuma günü Minifest’in konuğu olacak.
  Minifest, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Kadıköy Belediyesi’yle işbirliğinde ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın desteğiyle gerçekleştiriliyor.
  Minifest’in medya sponsorluğunu ise Milliyet Gazetesi ve Doğan Egmont Yayıncılık üstleniyorlar.
  Minifest Danışma Hattı: (212) 334 07 93
   
Yükleniyor...