mısırda arapçayı nasıl öğrenirim

'Ders notları' forumunda HazaN tarafından 7 Oca 2011 tarihinde açılan konu

 1. mısırda arapçayı nasıl öğrenirim

  Normal şekilde anlaşacak kadar Arapçaya sahip olabilmek için tavsiye edilen en az 6 ay mısır’da kalmak ve mümkün olduğunca Arapça ile meşguliyeti en üst seviyede tutmak. Bunun için tavsiye edebileceğim çeşitli tedbirler şunlar:
  Sürekli radyo dinlemek. Bunun için yanınıza çarşı pazarda dolaşırken dinleyebileceğiniz bir radyo veya radyo özelleği bulunan cep telefonu almayı unutmamalısınız. Sadece türk arkadaşlardan oluşan bir ev ortamında bulunmamak. Meselâ benim kaldığım evde 3 türk, üç Endonezyalı ezher öğrencisi vardı. Endonezyalılarla mecbur olarak Arapça anlaşmak zorundayız. Bu Arapçamı geliştirmek için faydalı oldu. Yoksa türk arkadaşlar arasında haydi Arapça konuşmak yasak gibi tedbirler bir işe yaramıyor. mesela, sadece türk öğrencilerinin bulunduğu bir sabah kahvaltısında türkçe konuşmayı yasaklamak, sessiz kahvaltı yapmaktan başka bir işe yaramıyor
  Eve kapanıp kalmamak. Mümkün oldukça şehri gezmeye çıkmak. Size laf atan mısırlılarla konuşmaya çalışmak. Size komik Arapçanızdan dolayı gülseler de buna aldırmamak.
  Dolaşırken sürekli çevredeki tabelaları ilanları okumaya çalışmak. Siz farkında olmadan bilinç altınıza yerleşiyor.
   
Yükleniyor...