Monopoly nasıl oynanır

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 29 Kas 2010 tarihinde açılan konu

 1. Monopoly Nedir,Nasıl Oynanır
  Monopoly Nasıl Oynanır Resimli
  monopoly oynama şekli
  monopoly oyunu


  [​IMG]

  Dünyada 700 milyondan fazla kişi tarafından oynanarak tarih boyunca “en çok oynanan ticari masa oyunu ünvanını kazanmıştır. Monopoly oyunu Charles Darrow tarafından 1929 yılında bulunmuştur. Ardından 1935 yılında Hasbro tarafından patenti alınan oyun dünya genelinde milyonlarca insana ulaşarak çok büyük bir başarı elde etmiştir. Oyunun eğlenceli ve zevkli olması bu yükselişte tabiki büyük rol oynamıştır.


  Monopoly oyunu bölümlere ayrılmış bir oyun kartonu üzerinde oynanmaktadır. 28 farklı mülkün yer aldığı bu kartonda mülkler 2 ve 3′erli gruplara ayrılmış şekildedir. Zar atarak oyuncular oyna başlarlar. Üstüne geldikleri mülkleri alarak aynı renkteki mülkleri toplamaya çalışırlar. Daha sonra da aynı renklerdeki mülklere sahip olanlar o alanlara evler kurarak kira bedellerini artırmaya başlarlar. Böylece o alana gelen bir kişiden daha fazla kazanç elde ederler. Oyunda yer alan şans kartları ve devlet işletmeleri ile de oyunun heyecanı iyice artmakta.

  Oyuncu borçlarını ödemekte zorlanırsa sahip olduğu mülkleri ya bankaya yarı fiyatına satar ya da diğer oyunculara anlaşacakları bir fiyat üzerinden satar. Buna rağmen borçlarını ödemekte zorlanıyorsa iflas etmiş sayılır ve oyun sonuçlanır. Dilerseniz oyuncuya borç verilmesini sağlayarak bir şans daha verebilir ve oyunu uzatabilirsiniz. Oyun başında belirleyeceğiniz özel kurallar ile oyunu daha zevkli ve eğlenceli hale getirebilirsiniz.
   
Yükleniyor...