Moonwalk nasıl yapılır?

'Eğlence' forumunda YAREN tarafından 24 Oca 2011 tarihinde açılan konu

 1. Moonwalk nasıl yapılır video,moonwalker izle,michael jackson moon walk,moonwalk nasıl yapılır resimli anlatım

  [​IMG]  MoonWalk: 80 li yıllarda Michael Jackson tarafindan dünya dans literatürüne yerlestirilmis,vücudun dimdik sabit dururken ayaklarin sanki öne adim atiyor gibi görünürken aslinda arkaya dogru kaymasi prensibine dayanan ve siyah makosenlerin içine giyilmis pariltili beyaz çoraplarla yapian dans türüdür.
  [​IMG]
  [​IMG]

  1. Basamak: Öncelikle alçak ve ayağınızı kavrayan 1 çift ayakkabı bulun.

  2. Basamak: Moonwalk yapacağınız zeminin çok fazla kuru yada sıkı olmamasına özen gösterin. Cilalanmış bir zemin bulun.

  3. Basamak: İki ayağınız birbirine yakın şekilde durun. Sol ayak azacık sağ ayaktan önde olacak şekilde (sağ ayak parmakları sol ayağın yarısına kadar gelsin).

  4. Basamak: Şimdi sanki adım atacakmış gibi, sağ ayağınızın topuğunu yukarı kaldırın ve parmaklar üzerinde durun. Sol ayak olduğu yerde duracak, onu hareket ettirmeyin.

  5. Basamak: Sağ topuğunuzu indirirken, bütün ağırlığınızı sağ ayağın üzerine verin ve sol ayağı sağ topuğun hizasına gelecek şekilde geriye sürükleyin. Bu aşamada sol ayağınızın topuğu yerden çok az bir şekilde yukarda olması lazım. Geriye giderken sol ayağı hiç aşağıya itmeyin yoksa kaymayacaktır. Sağ ayağınızın topuğunu aşağıya yavaşça indirirken sol ayağın aynı hızda hareket ettiğinden emin olun. Sağ tarafın hızını ayarlamak çok fazla alıştırma gerektirecek.

  6. Basamak: Bu hareketi zorluk çekmeden yapana kadar yapmaya devam edin.

  7. Basamak: Bu harekette uzman olduktan sonra sol ayağınızı dışa doğru sallayın(sağ ayak parmaklarından 1 ayak boyu ileri) ama bunu yaparken çok fazla yukarı kaldırmayın ayak yere değiyormuş gibi gözüksün. Sol ayağın hiçbir bölümü diğerinden daha yukarı kaldırılmamalı.

  8. Basamak: Sol ayakla yapılan bu hareketten sonra birkez daha sağ ayak topuğunuzu yukarı kaldırın. Sol dizinizin kırık olduğundan emin olun ve 5 numarayı tekrarlayın. Bütün hareketleri yapana dek alıştırma yapın. Bunu yaparken kendinizi çok rahat hissedeceksiniz. Er yada geç yer çekimine meydan okuyan o hareketi öğreneceksiniz ve moonwalk yürüyüşünü profesyonel bir şekilde yapacaksınız.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Oca 2014