Mozanit Mücevherler

'Moda Rehberi' forumunda Wish tarafından 28 Şub 2010 tarihinde açılan konu


 1. Mozanit Nedir? Mozanit Mücevher Resimleri


  [​IMG]

  [​IMG]

  Şimdi akıllı kadınlar pırlanta yerine mozaiti tercih ediyor.Çünkü pırlanta kadar dayanıklı, pırlantadan daha parlak,pırlantadan daha ucuz, daha dikkat çekici.

  Bilinen tüm değerli taşlardan; pırlanta, safir, yakut ve zümrütten daha parlak ve ışıltılı olan Mozanit, mücevher algısını baştan aşağı değiştiriyor.

  Bir kıymetli taşın mücevher olarak kabul edilebilmesi için dikkat çekici derecede parlak, zamana karşı meydan okuyabilecek kadar sert olması ve nesilden nesile aktarılabilmesi gerekir. Mozanit, tüm değerli taşlardan daha parlak ve pırlantadan sonra en dayanıklı ikinci taş olarak kabul ediliyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  İnanılmaz parıltı
  Parlaklık, mücevherin veya değerli taşın beyaz ışığı yansıtma derecesidir. Mozanit, bilinen tüm değerli taşlardan (pırlanta, safir, yakut, zümrüt) daha parlak ve parıltılıdır.

  1893te Fransız bilimadamı Dr. Henri Moissan tarafından Arizonada 50.000 yıl önce dünyaya düşen bir meteor kraterinde bulunan ve Dr. Moissanın anısına Mozanit (Moisannite) adı verilen bu parıltılı kristallerin çıplak gözle pırlantadan ayırt edilmesi imkansızdır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Mozanitin farkı
  Tüm mücevherleri geride bırakan parlaklığının yanında olağanüstü dayanıklılığıyla da dikkat çeken Mozanit, diğer değerli taşlara kıyasla uygun fiyatıyla çok akıllıca bir seçim. Pırlanta alacağınız rakama daha büyük bir taş alarak bu muhteşem mücevheri pırlanta yerine rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  Çıplak gözle pırlantadan ayırt etmesi imkansız olan Mozanitin tartışılmaz kalite değeri, aynı zamanda ömür boyu parlaklık ve dayanıklılığını garantileyen uluslararası sertifikası ile de güvence altına alınmış.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Dünyaya düşen ışık
  1893′te Nobel ödüllü Fransız bilim adamı Dr. Henri Moissan, parlak, elmasa benzer bu doğal madeni bir krater yatağında keşfettiğinde uzaydan gelmiş elmas bulduğunu zannediyordu. Bu maden tipik bir elmastan 2,5 kat daha fazla ateşe, pırlantadan daha fazla parlaklığa ve daha fazla yüzeyden ışık yansıtmasına sahip olduğundan o günlerde bu madenin bir çeşit elmas olduğu düşünüldü. 1920′lerde bilimsel araştırmalar sonucunda Dr. Moissanın bulduğu bu maddenin aslında uzaydan gelen pırlantalar olmadığı, ancak aynı soydan gelen farklı bir mineral olduğu ortaya çıktı ve Dr. Henri Moissanın anısına Moissanite (Mozanit) olarak adlandırıldı.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Oca 2014
Yükleniyor...
Benzer Konular - Mozanit Mücevherler
 1. Yasemin
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,038
 2. Meryem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  602