Msn' De Engelleyenleri Görme

'Sosyal Medya' forumunda By RiZeLi tarafından 12 May 2010 tarihinde açılan konu

 1. Msn' De Engelleyenleri Görme
  Msn'de Engelleyenler
  Messengerda engelleyenleri öğrenmenin yolu sonunda çıktı..Microsoft hotmaili geliştirip yeni özellikler ekledikçe hemen herşeyi öğrenir olduk..Bu gidişle kişi listemizide öğrenecekler yakında aman benimkini ellemeyin darılırım sonra. Neyse şakayı bitarafa bırakalımda en kısa yoldan engelleyenleri nasıl öğreneceğinizi anlatmaya çalışayım..

  Messengerda sizi engellediğini düşündüğünüz kişiler varsa ve bundan da emin olmak istiyorsanız bu yöntemi rahatlıkla kullabilirsiniz..Bazı sitelerde yazılıp çizilir hani engelleyenleri görmek için şu programı indirin, şuraya girip adresinizi ve şifrenizi yazın, şu linke tıklayın gibi şeyleri görmeye alıştık artık, görmeyeniniz varsa da aman aman inanıp kanmayın..

  Gelelim şimdi engelleyenleri programsız nasıl öğreneceğimize;

  Engelleyenleri Görmenin 1. Yolu

  Messenger listemizdeki her hangi birinin (çevrimdışı olan) üzerine gelip

  sağ tuş yapıyoruz ve Görünümden > Profiline giriyoruz..O kişiye ait olan spaces sayfasının bir kısmı açılıyor ve hemen sol taraftaki kutucuğun altındaki Profil Ayrıntılarını Göster butonuna tıklıyoruz..Profiline baktığınız kişinin Messenger Görünümü yani alt kısmında avatarı varsa sizi engellememiş demektir içiniz rahat olsun.

  Eğerki Messenger Görünümü yazan yeri göremiyorsanız avatarda yok ise vatandaş sizi blocklamış yani engellemiş demektir.

  Gönül rahatlığıyla o kişiyi listenizden diskalifiye edebilirsiniz artık..

  Engelleyenleri Görmenin 2. Yolu


  Hotmailin ara yüzü ikince kez yenilendi ve yeni bir özellik daha eklendi. Bu özellik sayesinde engelleyenleri ikici bir yolla daha öğrenebilmemiz mümkün. Engelleyenleri nasıl göreceğinizin ikinci yolu;

  * Hotmail adresinizle oturum açıp mail kutunuza gidin
  * Sol tarafta yer alan İlgili Yerler başlığı altında bulunan Kişi Listesine girelim
  * Karşınıza çıkan kişi listenizin hemen yanlarında profil resimleri yer alıyor. İşte o resimleri bulunmayıp sadece klasik msn resmi olan kişiler sizi engellemiş demektir. Garanti olması açısında ctrl + f5 yaparak sayfayı bir kaç kez yenileyin ve sonucu görün.


  Live hotmailin getirdiği yeni özelliklerden yararlanmış olduk bu sayade.Ben messenger 8.5′da ve 8.1′ de denedim gayet güzel çalışıyor.

  Engelleyenleri Görmenin 3. Yolu

  Uzun zamandır bu engelleme konusunda güncelleme yapmıyordum. Hotmailin güncellenmesinden sonra yukarıda anlattığım yöntemler kimi zaman çalışmaz oldu. Engelleyenleri görmenin 3.yolunu anlatıyorum.


  > Kişi listenizden her hangi birine sağ tuş yapıp Görünüm > Profil diyorsunuz


  > Eğer kişi sizi engellememişse şu seçeneklerin çıkması gerekiyor; Profilime Ekle - Özel ileti gönder - Not gönder seçenekleri çıkacaktır


  >Eğer kişi sizi engellediyse şu seçeneklerin çıkması gerekiyor; Bu kişiyi zaten davet ettiniz - Özel ileti gönder.
   
Yükleniyor...