Muhabbet Kuşlarının Eğitimi

'Eğitim Merkezi' forumunda EyLüL tarafından 29 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Muhabbet Kuşlarının Eğitilmesi
  Muhabbet Kuşlarının Eğitimi İçin Neler Yapmalı

  Muhabbet kuşunu aldınız eve geldiniz kafesine koydunuz ve hemen oynamasını , konuşmasını , ötmesini beklemeyin yani evine ve ortama biraz alışmasını bekleyin zaten sürekli ilgilenirseniz onunla konuşursanız ani hareketler ve ani sesler çıkararak korkutmassanız sevgiyle yaklaşırsanız zaman içerisinde size alıştığını dışarıdan içeri girdiğinizde sizi görüp kafese tırmandığını göreceksiniz

  Belirli bir süre kafeste geçtikten sonra size alıştıktan sonra isterseniz kafes dışınada salabilirsiniz ama tabiki camları kapıları kapatmayı unutmayın yoksa bilmedende olsa kaçabilir zaten saldığınızda panik yapıp bir süre uçucak havada duvarlara çarpmamasına dikkat edin bir yere konduğunda yanına gidebilirsiniz korkutmadan zaten bir kaç kez saldıktan sonra dışarısına alışacaktır ve direk istediği yere konucaktır.

  Omzunuza konabilir başınıza konabilir Tabiki kapıları camları kapatmanın yanında başka önlemlerde almalısınız

  örneğin başka bir hayvan olmamalı kedi köpek gibi sıcak soba tarzı birşey olmamalı vb kuşa zarar vericek şeyler olmamalı

  Muhabbet kuşları konuşmayı öğrenebilirler ve diğer kuşların seslerini taklit edebilirler. Özellikle erkek muhabbet kuşları konuşur. O yüzden konuşma eğitimi için tek ve erkek bir kuş seçilmelidir. Muhabbet kuşları konuşma konusunda en yetenekli olan kuşlardır.
   
 2. Cevap: Muhabbet Kuşlarının Eğitimi

  Kafes kuşlarının hemen hemen hepsini beslemiş biri olarak çok zor olduğunu ve büyük sorumluluk gerektirdiğini belirtmekte fayda var.

  Eğer kendinize güvenmiyorsanız ve onlara ayıracak zamanınız yoksa bence hiç kalkışmayın bu işe
   
Yükleniyor...