Muhammed Bin Abdullah El-Mürşidi Kimdir, Kısaca

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 9 Eki 2012 tarihinde açılan konu

 1. Muhammed Bin Abdullah El-Mürşidi Kimdir  Muhammed Bin Abdullah El-Mürşidi Kimdir, Kısaca Hayatı

  Muhammed bin Abdullah 20 Nisan 571, Mekke'de doğdu İslam dininin peygamberi. Müslümanlar tarafından en son peygamber olduğuna ve kendisine Allah tarafından Kur'an'ın vahyedildiğine inanılır. Mekke'de doğmuş, Veda Haccı'ndan sonra rahatsızlanarak Medine'de vefat etmiştir.

  Muhammed Arapçada övgü kökü olan hamd fiilinden türetilmiştir. Mutad övgü alan, kişice övülen manasına gelir. Ayrıca halk tarafından Mustafa veya Ahmed ismiyle de anılır. Ahmed Arapça'da daha çok övülen anlamına gelir. Kur'an'da daha çok övülen manasında kullanılan ahmed kelimesi, kimi din adamlarına göre özel isim olarak adledilmiş ve Ahmed isminin Kur'an referansıyla Muhammed'in diğer bir ismi olduğu iddiasında bulunmuşlardır.

  Kur'an'a göre Muhammed'in geleceği Tevrat'ta ve İncil'de bildirilmiştir. İslam peygamberi bir hadisinde şöyle demiştir Benim ismim Kur'ânda Muhammed, İncilde Ahmed, Tevratta Ahyeddir. Bununla birlikte Yahudi ve Hıristiyan Kutsal Kitaplarında Muhammed'den bahsedilmez. İslam'a göre bu durum Tevrat ve İncil'in zaman içerisinde tahrif edildiğine ve değiştirildiğine yorulur. Bazı İslam kaynaklarına göre İncil'de geçen Faraklit İslam peygamberidir. Bir başka iddiaya göre Tevrat'ta da Muhammed'in geleceğine işaretler vardır.Muhammed Bin Abdullah El-Mürşidi 8 Haziran 632, Medine'de vefaat etmiştir..
   
Yükleniyor...