Muharrem Gecesi Okunması Gereken Dualar

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 16 Oca 2014 tarihinde açılan konu

 1. Muharrem Gecesi Okunması Gereken Dua  Muharrem gecesinde okunması tavsiye edilen bir dua örneği paylaşıyorum sizlerle.Muharrem gecesinde aşağıda sizlerle paylaştığım duayı okuyabilirsiniz.

  Muharrem Gecesi tüm müslüman alemi için önemli bir gündür. Bu günün nimetlerinden yararlanmak için muharrem gecesi okunması gereken dua okunmalıdır.Peygamber efendimiz, Her kim Muharremin ilk günü bu duayı üç kere okursa, Cenab-ı Hak o kimseyi, gelecek Muharreme kadar bütün belalardan emin kılar buyurmuştur.

  Muharrem Gecesi Okunması Gereken Dualar.

  Muharrem gecesinde okunması tavsiye edilen dua şöyledir;

  Bismillahirrahmanirrahîm. Elhamdülillahi Rabbilalemin.Vessalatü vesselâmü ala seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihi ecmaîn. Allâhümme entel ebediyyül kadîm.

  Elhayyülkerîm. El hannânül mennân vehâzihî senetün cedîdetün es elüke fîhel ısmete mineşşeytânirracîm vel avne alâ hâzihin nefsel emmârati bissû’i veliştigâle bimâ yugarribunî ileyke yâ zel celâli vel ikrâm. Birahmetike yâ erhamerrâhımîn. Ve sallallâhü ve selleme alâ seyyidinâ ve nebiyyinâ muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve ehli beytihî ecmaîn.
   
Yükleniyor...