Mürekkep lekesi nasıl çıkar koltuktan

'Bunları biliyormusunuz' forumunda HazaN tarafından 11 May 2014 tarihinde açılan konu

 1. Minik afacanların en sevdiği şey ellerine bir kalem geçirdiklerinde duvar, koltuk, halı ne bulurlarsa boyamalarıdır. Bazende büyük yaramazlar yanlışlıkla boyarlar çok değer verdiğiniz gözünüz gibi baktığınız koltuklarınızı. Benimde başıma sık sık geldiği için bu konuda uzmanlaşmış bile sayılabilirim.

  Önce mürekkep lekesi olan kısma kağıt havlu ya da peçete ile baskı uygulayın. Aman dikkat silmeyin sadece elinizle lekenin üzerine bastırın ve kağıt havlunun mürekkep lekesini emmesini sağlayın.

  Daha sonra ağartıcı içermeyen deterjanı ılık suyla karıştırın ve temiz bir bez yardımıyla yine sert fırçalama hareketi yapmadan sadece lekenin üzerine bastırmak suretiyle temizleyin. Mümkün olduğunca leke üzerinde çalışın ve geniş alanları ıslatmamaya özen gösterin.

  Beyaz bezinizin temiz yeriyle aynı işlemi tekrarlayın. Taki mürekkebin beze bulaşmadığı ana kadar. Tamamen lekeyi emdirdiğinize emin olduktan sonra yine ılık bir suyla koltuğunuzu güzelce silin.

  Özel leke çıkarıcılar kullanacaksanız mutlaka görünmeyen bir yerde önceden deneme yapın. Aksi takdirde koltuğunuzda renk atması yaşayabilirsiniz
   
Yükleniyor...