Mustafa Ali Balbay Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda Ezlem tarafından 27 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mustafa Ali Balbay biyoğrafisi
  Mustafa Ali Balbay özgeçmişi
  Mustafa Ali Balbay Hayatı
  Mustafa Ali Balbay resim

  [​IMG]

  Mustafa Balbay 2011 seçimlerinde chp izmir 2. bölge milletvekili adayı
  1960 yılında Burdur’un Yeşilova ilçesine bağlı Güney beldesinde doğdu. İlkokulu burada, ortaokul ve liseyi Aydın'ın Nazilli ilçesinde okudu. 1981 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni birincilikle bitirdi.

  Gazeteciliğe, 1980'de henüz öğrenciyken İzmir'in yerel yayın organı Gazete İzmir'de başladı. 1981'de Milliyet Gazetesi İzmir bürosunda ve daha sonra Cumhuriyet Gazetesi İzmir bürosunda muhabir olarak çalıştı. 1985'te Cumhuriyet Gazetesi İzmir Bürosu İstihbarat Şefi, 1989'da Cumhuriyet Gazetesi Ankara Bürosu Haber Müdürü, 1992'de Cumhuriyet Gazetesi İstanbul Haber Merkezi Müdürü oldu. 1993 yılında Cumhuriyet Gazetesi'nin Ankara Temsilcisi oldu.

  Bir dönem Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde dersler veren Balbay, 2009 yılına kadar özel bir televizyon kanalında Emin Çölaşan ile birlikte Ankara Rüzgarı adlı, haftanın olaylarının tartışıldığı bir program gerçekleştirmekteydi. Mustafa Balbay halen Cumhuriyet Gazetesi'nin ilk sayfasında Gündem başlıklı köşenin yazarlığının yanı sıra Yayın Kurulu ve Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürmektedir.

  Gazeteci-köşe yazarı ve yönetici kimliğinin yanı sıra siyaset, güncel konular ve gezi içerikli yirmi civarında kitabın yazarı olan Mustafa Balbay, evli ve iki çocuk babasıdır.  .
   
Yükleniyor...