Mustafa Demir Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda Aysell tarafından 12 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mustafa Demir biyografisi
  Mustafa Demir hakkında bilgi


  1959 yılında Diyarbakırda doğdu. İlkokulu Diyarbakır Erganide, orta ve lise eğitimini Kahramanmaraşta tamamladı. 1979 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1983 yılında mezun oldu. Daha sonra da yine kendisi gibi diş hekimi olan eşi ile birlikte, Fatihte açtıkları diş hekimliği muayenehanesinde iş yaşamına devam etti. İstanbul Diş Hekimleri Dostluk ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanlığını yaptı.

  Siyasi Yaşamı

  2002 yılında Ak Parti İl Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, 2003 yılında Ak Parti İl Başkan Yardımcılığı ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevinde bulundu.

  Üniversite yıllarından beri yaklaşık 25 yıldır Fatih İlçesinde yaşayan Demir, Fatihin tarihi ve sosyal yapısını ve problemlerini tanıma fırsatı buldu. Çağdaş yerel yönetim uygulamaları, tarihi değerler ve şehir yaşamıyla ilgili alanlarda kendisini geliştirmeye adayan Mustafa Demir, 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Fatih Belediye Başkanı olarak göreve başladı.

  Eminönü ile Fatihin birleştirilmesiyle ortaya çıkan Tarihi Yarımada Fatihten 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerine AK Parti adayı olarak giren Mustafa Demir, seçim sonucunda ikinci kez Fatih Belediye Başkanı seçildi.

  Tarih, sanat ve spor tutkunu olan Demir, özellikle eğitime verdiği destekle gençlerin ve çocukların gönüllerinde taht kurdu.

  Evli ve iki çocuk babası olan Mustafa Demir, İngilizce bilmektedir.