Mutfak Aletlerinin Temizliği

'Kadınca' forumunda Habibe tarafından 19 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Mutfak Aletlerinin Temizliği

  [​IMG]
  Bayanların zamanının çoğu mutfakta geçer. Bu nedenledir ki mutfak biz hanımlar için çok önemlidir. Peki bizim için bu kadar önemli olan bu ortamda hijyeni nasıl sağlarız? Buzdolabı, ocak, fırın gibi elektrikli mutfak araç gereçlerini düzenli aralıklarla temizlemenin sağlık açısındanda büyük önemi vardır.

  Şimdi sizlere bu mutfak araç gereçlerinin pratik bir şekilde temizlemenin yolunu anlatalım. Öncelikle plastik bir kabın içine ılık su doldurun

  Ilık su dolu kabınızın içine temizlik malzemesi ilave edin. Burada seçim size kalmıştır. Eğer ankastre ürünler kullanıyorsanız bunlar için üretilmiş özel temizlik maddelerini seçmenizde fayda vardır.

  [​IMG]

  Buzdolabı, bulaşık makinesi gibi beyaz eşyaların temizliğinde suyun içine bir miktar sirke dökerseniz işiniz daha kolay olacaktır. Yumuşak bir bezle bu aletlerin içini ve dışını sirkeli suyla silin. Ardından durulayın. Fırın ve ocak temizliği ise gerçekten bizi zorlayan bir iştir.

  [​IMG]

  Sıcağın etkisiyle sertleşen yemek artıklarını temizlemek için krem temizleyiciler önerebiliriz. Eğer kimyasal kullanmayı sevmiyorsanız karbonat imdadınıza yetişecektir. Sert yemek artıklarının üzerlerine bir miktar karbonat dökün ve bir iki saat kadar bekletin. Daha sonrasında ise bir sprey yardımıyla sirke sıkın. Nemli bir bezle sildiğinizde sonucun mükemmel olduğunu göreceksiniz  [​IMG]
   
Yükleniyor...