Mutlu Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

'Kadınca' forumunda Yasemin tarafından 18 Tem 2013 tarihinde açılan konu

 1. Mutlu Çocuk Yetiştirmenin Yolları  Yazımıza geçmeden önce kendi nacize fikrimi yazmak istiyorum.Mutlu çocuk yetiştirmenin yolunun sadece ve sadece sevgiden geçtiğini düşünenlerdenim.Sevgisiz büyüyen çocuğa ne verirseniz verin mutlu olmayacaktır.Sizin çocuğunuza vereceğiniz sevginin yerini tutacak hiçbir şey yoktur bu hayatta.Sevginiz sayesinde zaten çocuğunuza en iyi şekilde zaman ayıracak ve çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmeyi öğreneceksiniz.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/mutlu-cocuk0-66915.jpg]mutlu-cocuk0-66915[/IMGALT]

  Çocuklarınıza güvenli ve mutlu bir çevre hazırlamak için atılabileceğiniz bazı kolay adımlar..

  Öncelikle bilmeniz gereken bir şey var çocuğunuza her gün yüksek sesle kitap okumalısınız.Çocuklara yüksek sesle kitap okumanın, çocuğa verilecek en kolay ve uzun vadeli hediyelerden biridir.

  Her gün yüksek sesle okunan kitapları dinleyen çocukların zekasının diğerlerinden neredeyse bir yıl ileride olduğunu gösterdiğini vurguladı.

  Çocuğun fikirleri, keşifleri ve deneyimlerinin günlük olarak not edilmesi tavsiye ediliyor. Bu durumda çocuğun, kendi dünyasına daha yakından bakabileceği, sözlerini ve deneyimlerini önemli ve değerli hissetmesini sağlayacaktır.

  Çocuğunuzla birlikte şarkı söylemelisiniz çocuğun hayatındaki en eğlenceli aktivitelerden biri annesiyle yada babasıyla şarkı söylemesidir.Şarkı söylemek ve şarkı dinlemek çocuklarda hafızanın güçlenmesini sağlıyor.Çocuğunuzla birlikte yeni birşeyler öğrenmeye çalışın birlikte yeni bir şey öğrenme dans kursuna gidilebilirsiniz yada da bahçe ekebilirsiniz bu şekilde çocuğunuz öğrenmenin önemii anlayacaktır.

  Çocuğunuzun seçimlerini olumlu cümlelerle desdekleyin bu çocuğunuzdaki özgüveni sağlayacaktır.Mutlu Çocuk büyütmek için çocuğunuzla birlikte yemek yapmayı deniyebilirsiniz.Mutfakta çalışmak çocukların konuşmasının gelişmesinde yardımcı olacaktır.Ayrıca öğrenme imkanı vereceğinden çocuklar üzerinde çok büyük etkiye sahiptir.
   
Yükleniyor...