Mutlu evliliğin 10 sırrı

'Kadınca' forumunda HazaN tarafından 2 Kas 2010 tarihinde açılan konu

 1. Evliliklerin saman alevi gibi kısa sürdüğü çağımızda mutlu olabilmenin 10 sırrını açıklıyoruz. :f63:

  [​IMG]

  1- Evliliğinizde uyumu yakalayın. Sinema, tiyatro vs. gibi aktivitelerde ikinizin de hoşlandığı ortak noktalarda buluşmaya çalışın. Gerekirse ödün verin.

  2- Farklılıklarınızın zenginlik olduğunu unutmayın. Eşinizin farklı tarzına, yaklaşımına ve kişiliğine saygı gösterin. Birbirinizden bir şeyler öğrenmeye gayret edin.

  3- Birbirinize karşı sabırlı olun. Eşinize yanlışını fark ederek, doğru yolu bulması için fırsat tanıyın

  4- Anlayışlı olmaya gayret gösterin. Olayları eşinizin gözünden de değerlendirmeye çalışın. Böylelikle onun hissettiklerini ve düşündüklerini daha rahat anlarsınız.

  5- Eşinizin gözlerinin içine bakarak onu sevdiğinizi içinizden gelerek söyleyin. Günlük konuşmalarınız sırasında hislerinizi eşinize anlatmaktan çekinmeyin.

  6- Eşinize karşı davranışlarınızda ve onunla ilgili eleştirilerinize geri dönüp baktığınızda olumlu tavırlarınızın olumsuzlardan fazla olmasına gayret edin. Unutmayın tartışmasız evlilik yoktur. Önemli olan dozu kaçırmamak.

  7- Eşinizi affetmeyi bildiğiniz gibi, ona kendinizi affettirmeyi de bilin.

  8- Eleştirilerinizi saldırganlığa taşımayın. Aynı şekilde eşiniz sizi eleştirirken sürekli savunmaya geçmeyin. Durup gerçekten ne demek istediğini anlamaya çalışın

  9- Eşinizi affetmeyi bildiğiniz gibi, ona kendinizi affettirmeyi de bilin. Gereksiz alınganlıklarla küçük tartışmaları yok yere büyütmeyin. Uzun süreli küslükler eşleri birbirinden uzaklaştırır.

  10- Küçük şeylerde bile memnuniyetinizi dile getirin. Bunu net ve samimi bir şekilde eşinize bildirin. Unutmayın, teşekkür etmek kimseyi öldürmez.
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Mutlu evliliğin sırrı
 1. Yasemin
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  539
 2. Pardus
  Yanıt:
  2
  Gösterim:
  1,182
 3. Ezlem
  Yanıt:
  9
  Gösterim:
  3,013
 4. Deniz
  Yanıt:
  16
  Gösterim:
  1,812
 5. Cossack
  Yanıt:
  10
  Gösterim:
  1,594