Mutlu Olmak İçin Nedenleriniz Var mı?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 12 Eki 2013 tarihinde açılan konu


 1. Bu soruyu kaç defa sordunuz kendinize yoksa hiçmi sormadınız öyleyse çok geç kalmış sayılmazsınız hemen bu soruyu kendinize sorun ve mutlu olmak için çok fazla nedenleriniz olduğunu görün.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/mutlu-olmak-icin-nedneleriniz-var-85195.jpg]mutlu-olmak-icin-nedneleriniz-var-85195[/IMGALT]

  Bir bayram Arifesindeyiz Kurban bayramına bir kaç gün kala ne mutlu sevdikleriyle eşiyle çocuğuyla Annesi ve Babası ile bayram geçirecek insanlara.Peki bu insanlarda böyle mi düşünüyorlar acaba hiç sanmıyorum bunu gözlemlediğim için çok rahat bir şekilde yazabilirim inanın insanlar mutlu olmak için çok farklı nedenler arıyorlar ama boşuna aradıklaırnın farkına bile varmıyorlar malesef.

  Eskiden yokluk varmış fakat mutlulukda varmış şimdilerde ise herşey bol sıkıntı çeken insanların sayısı çok az ama sorsanız ne mutlular nede hayattan tad alabiliyorlar.Böyle olunca etrafımızda bunca insanı heğ yakınırken hep mutsuz ve asık suratla görünce insan kendine ve çevresindeki bu mutsuz insanlara şu soruyu sormadan edemiyor açıkçası.Neden? Neden Mutsuzsunuz?

  Sağlığınız sıhhatiniz yerinde Allah herşeyin güzelini iyisini sizlere nasip etmiş iyi bir eş sağlıklı çocuklar karnınınızı doyuracak kadar geçiminizi sağlayacak kadar geliriniz de var ve siz hala mutsuz olduğunuzu düşünüyorsunuz sürekli hayatınızdan şikayetçi oluyorsunuz neden peki bu durumda olmanızın nedenini kendinize hiç sordunuzmu.Bence bir an önce bu soruyu kendinize sorun ve cevabıda yine kendiniz bulun.

  Allah'ın vermiş olduğu nimetlere sağlığınıza ve sevdiklerinize şükredip Allahın emirlerini ve yasaklarını uygulayın.Biraz kendinize zaman ayırın ve mutsuzluğunuzun sebebini arayın.İnanın düşündüğünüzde hemen yanıtı bulacaksınız ve göreceksiniz ki şükretmek için mutlu olmak için tebessim etmek için çok büyük sebebleriniz var.

  Sevgiyle ve sağlıcakla kalın durun düşünün ve mutlu olmanın en kolay yolunu sizlerde bulun.Allaha şükredin ve dualarınızda sizlere vermiş olduğu nimetler için sevdikleriniz için ve sağlığınız için kısacası yaşadığınız için şükretmesini öğrenin.

  Herkese İyi Bayramlar


  Forumdas.Net:Yasemin
   
 2. Cevap: Mutlu Olmak İçin Nedenleriniz Var mı?

  Ne demiş üstad (Necip Fazıl Kısakürek) ayağın takıldığında allah kahretsin bile dememlisin. Dua etmelisin ki taşa takılan bir ayağın var............. elimizdekilerle yetnmeyi şükretmeyi öğrenmemiz ve bol bol dua lzm mutluluk için :)
   
Yükleniyor...