Naif Alibeyoğlu Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda Ezlem tarafından 27 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Naif Alibeyoğlu Akkuş biyoğrafisi
  Naif Alibeyoğlu Akkuş özgeçmişi
  Naif Alibeyoğlu Akkuş hakkında bilgi

  Naif Alibeyoğlu kimdir?
  Naif Alibeyoğlu, 1954 yılında Kars'ın Arpaçay ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kars´ta tamamlayan Alibeyoğlu, yüksek öğrenimini Ankara’da Gazi Eğitim Enstitüsü Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü´nde tamamladı.

  1982 yılında askerliğini bitirdikten sonra Kars'a döndü. Beş yıl Töbank’ta, bir yıl Köy İşleri Başkanlığı Kooperatifler Genel Müdürlüğü’nün çeşitli kademelerinde görevlerde bulundu.

  1993 yılında Kars'ın ilk ve tek yerel televizyonu olan Serhat Televizyonu-Serhat TV´yi kurdu. Liseli gençleri üniversite sınavlarına hazırlama amacıyla Kars´ta Tümay Dershaneleri'nin şubesini açtı ve Kavram Dershaneleri'nin de Kars Şubesini devraldı. Dershanelerde verilen eğitim kalitesini artırmak için Kars dışında çok sayıda öğretmeni Kars'a getirdi. Alibeyoğlu, Kars´ta yıllar sonra il merkezinin tek sineması olan Kars Şehir Sineması´nı açtı.

  1999 yılında Yerel Seçimler´de Anavatan Partisi-ANAP´ın Kars Belediye Başkanı adayı olarak seçime girdi. Seçimlerde çoğunluğun oyunu alan Alibeyoğlu, partisinin 2002 Genel Seçimleri´ndeki büyük oy kaybından sonra Adalet ve Kalkınma Partisi-AK PARTİ´ye geçti.

  2004 yılı Yerel Seçimlerinde bahsi geçen siyasi partinin adayı olarak seçimleri tekrar kazandı.
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Naif Alibeyoğlu Kimdir
 1. YAREN
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,409