Namaz kilmayandan Seytan Bile Kacar

'Sorularla İslamiyet' forumunda Semerkand tarafından 24 Tem 2008 tarihinde açılan konu

 1. Namaz kilmayandan Seytan Bile Kacar
  « :--------------------------------------------------------------------------------

  Eski zamanlarda arabistanda bir yolcu (Müslüman) tek başına çölde seyehat ediyormuş. Şeytan bu adamı kandırmak için insan kılığına girer ve adamın karşısına çıkar.
  Şeytan
  ---Meraba arkadaş görüyorum ki tek başına yolculuk ediyosun istersen sana yolculuğun boyunca arkadaşlık ederim.Benimde yolum senin gittiğin yeredir.der
  Adamın çok sevinir
  ---Tabi der hemen kabul eder.İnsan kılığındaki Şeytanın arkadaşlığını Derken öğlen olur.İkindi olur Akşam olur sonunda gece olur.Şeytan ben senle arkadailık etmek istemiyorum der.
  Adam
  ---Ne oldu bir kusurum mu oldu ki ben sana ne yaptımda arkadaşlık etmezsin bana der.
  Şeytan cevap verir
  ---daha ne olacak ki ben sabahtan beri takip ediyorum sen hiçbir vakitte namaz kılmadın.Oysaki ben insan kılığında şeytanım seni kandırmak için senle arkadaşlık ediyodum.Baktım ki kandırmama gerek yok.Ben ALLAH a bir kere secde etmedim isyan ettim ALLAH beni sonsuza dek lanetledi.Sen ise beş vaktin hiç birinde ALLAH a secde etmedin yani günde beş kere ALLAH a secde etmeyerek karşı geliyosun.Ben senin yanında birkez daha lanetlenirim diye ALLAH tan korkarım senden arkadaşlık etmekten vazgeçiyorum.Senin durumun benden de kötü.

  Görüyorsunuz ki namaz kılmayanla şeytan bile arkadaşlık etmiyo_Ondan kaçıyo.Şeytan imanlı insanlarla çok uğraşır onları ölünceye kadar kandırmaya çalışır.İmansız kimselerle uğraşmaya çalışmaz zaten acıncak durumdalar diye düşünür
   
Yükleniyor...