Nar Yemenin Bilinmeyen Faydaları

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Nar Yemenin Bilinmeyen Faydaları

  [​IMG]
  Nar yemek için bakın ne kadar çok nedenimiz var.Narın faydaları saymakla bitmez işte bunlardan sadece bir kaç tanesi kısa açıklamalarla nar yemenin faydaları ve nar yemek için nedenlerimiz.

  Nar Yüksek kan basıncı normale düşürür Nar ekstresi yağlı yemek yemeye bağlı yüksek tansiyonu tansiyonu, yani kan basıncını normale düşürmeye yardımcı olur.Nar DNA’yı Korur Nar içeriğinde bulunan bitkisel ve doğal antioksidanlar dna hücrelerindeki genetik hasarı, bozulmayı önler.Nar karaciğeri korur ve yeniler Yine yayınlanan yeni bir araştırmada nar suyunun, karaciğeri koruduğu gösterdi, ve karaciğer hücrelerinin yenilenmesine yardımcı oluyor. Nar bağışıklık sistemini güçlendirir Nar ve nar suyu, özellikle soğuk mevsimlerde yorgunluğun giderilmesinde ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olur.

  Nar, Alzheimer hastalığına karşı korur Nar, alzheimer hastalığının ilerlemesini önlemekte ve yavaşlamasında etkili bir meyvedir. fareler üzerinde yapılan bir çalışmada, hastalığın gelişme aşamasında fareler de daha az amyloidal plak birikmiş olduğunu alzheimer olan farelere göre beyin fonksiyonlarının daha iyi performans sağladığı görülmüştür

  Nar metabolizma hastalıklarını düzenler Nar, kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur .yayınlanan Araştırmada narın, insülin duyarlılığını artırdığı, inflamasyona karşı savaşır. obezitenin sebep olduğu şeker hastalığı için önleyici etki oluşturur, kilo vermeye yardımcı olur.Nar bulaşıcı hastalıklara karşı korur Yapılan bir araştırmada, Nar özünün bulaşıcı hastalıklara karşı kullanılan ilacın etkinliğini arttırdığı tespit edildi

  Nar prostat kanserini önler Bilimsel bir araştırmada nar suyu ve nar özü’nün prostat kanseri hücrelerinin yok edilmesine yardım olduğu tespit edilmiştir. Nar meme kanserini önler üniversite meme kanserine karşı nar suyu ve besin bileşenlerinin etkilerini inceledi birinde bilim adamları. Onlar bir dergide sonuçları yayınlanan ve nar suyu ve özleri potansiyel kanser ilerlemesini önlemek için çok etkili bir tedavi olduğu sonucuna varıldı.
   
Yükleniyor...