Narın Bilinmeyen Faydası

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 23 Ağu 2013 tarihinde açılan konu

 1. Narın Bilinmeyen Faydaları ve Önemi  Narın birçok faydası olduğunu biliyoruz insan sağlığına olan faydalarını saymakla bitirmek mümkün değildir. Adeta bir ilaç hatta antibiyotik olan nar, özellikle bağışıklık sistemini güçlendirerek pek çok hastalıktan korumaktadır.Nar İçerdiği C vitamini, potasyum, demir, polyphenol, anthocyanin ve tannin adında antioksidanlar ile kolesterol ve şekeri de dengeleyen nar, kalp sağlığını koruduğu gibi, kanser hücrelerinin de gelişmesini engellemektedir.

  Nar özellikle Şeker hastaları için birebirdir.

  Narın Sağlığımıza Faydalarından bazıları;İster tek tek tanelerini yiyerek tüketin, ister suyunu sıkarak için, nar pek çok derdin devası olduğunu unutmayın.Nar Mucizevi bir şifa kaynağıdır. Narın şifalı özelliklerinden en iyi şekilde faydalanabilmek içinse ya meyveyi tazeyken yemeli ya da taze sıkılmış suyunu içmelidir.

  Nar mideyi temizlemekte, deniz tutmasına karşı iyi gelmektedir. Ayrıca nar, içindeki zarları ile yendiğinde mide ülserini iyileştirmektedir. Tatlı nar midede çabuk çözüldüğü için hazmı kolaydır.Nar suyu ayrıca damar sertliğine karşı güçlü etkisi bulunan bir içecek olarak karşımıza çıkmaktadır. Narın idrar söktürücü, kan yapıcı, enerji verici ve tansiyon düşürücü özelliği olduğunu bilemmizde yarar var.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/narin-faydalari-29246.jpg]narin-faydalari-29246[/IMGALT]
   
Yükleniyor...