Nasıl Ders Çalışılmalı?

'Eğitim Merkezi' forumunda Yasemin tarafından 3 Ara 2013 tarihinde açılan konu

 1. Çocuklar için çok önemli bir konu ders çalışma konusu.Her çocuk ilk okula baladığı zamanlarda zorlanabilir ve sıkıntılı günler geçirebilir.Bunu birçoğumuz yaşamışızdır şimdilerde çocuklarımızda bu sıkıntıları yaşıyoruz.Neyseki belirli bir süre sonrasında çocuklar ders çalışmaya alışır ve sıkıntılı geçen ilk öğrenme dönemlerinden kurtulmuş olur.

  ders-nasil-calisilir-.

  Çocuklar için önemli olan bu konuya deyinmek istedik ve sizlere nasıl ders çalışır adlı yazımızı hazırladık.Yazımızı okuduğunuzda ders çalışmanın tadına ve keyfine nasıl varacağınızı anlayacaksınız.

  Ders çalışmak için en verimli olduğunuz saatleri en verimli olduğunuz derslere ayırmaya özen gösterin.Başarılı olmak istiyorsanız mutlaka düzenli bir dersa çalışma programınızın olması gerekmesi gerekiyor.Bunun için yapmanız gereken ilk şey kendinize uygun bir çalışma programı hazırlamak olmalıdır.

  Hazırladığınız programı çalışma masasında göz önünde bir yere yerleştirin.Ders çalışma programı hazırlarkan ehberlik servisinden yardım alabilirsiniz.Rehberlik servisi sizin için en verimli ve en uygun şekilde olacak bir ders çalışma programı hazırlayacaktır.

  verimli-ders-calisma-yöntemi-.
   
Yükleniyor...