Nasıl Emo Olunur ?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Sibel tarafından 19 Nis 2010 tarihinde açılan konu

 1. Hayattan çok mu sıkıldınız.Kimseye güvenmiyor musunuz ?, Aileniz ve arkadaşlarınız sizi sevmiyor gibi bir hissemi kapıldınız ya da hiç bir nedeniniz yokken emo mu olmak istiyorsunuz işte size 10 adımda emo olmak;

  1: Hiç bir zaman yeni şeyler giyme. Asla
  Üstünde saçma sloganlar olan eski tişörtler, solmuş lakostler, polo gömleklere ulaşmak hiç zor değil. Çok uygun fiyata haftanın her günü için birer tane alabilirsiniz. Pantolonlar ve şortlar için de sorun yok. Eski takımların pantolonları yıpranmış hakiler emoluğun yapıtaşlarıdır. Bit pazarından bazı cool eski spor ayakkabılar bulmaya çalışın. Yapacağınız en büyük tehlike üzerinize yeni geçirdiğiniz emo kostümünü yepyeni bir ayakkabı ile tamamlamak zorunda kalmanızdır.


  2: Tişört ne kadar dar, sıkı o kadar iyi
  Gerçek bir emo olarak görünmenin en önemli öğesi eskimiş giysilerinizin tam tamına üstünüze oturmasıdır. Tişörtlere gediğimizde eğer size dar geldiğini hissediyorsanız tamamdır. Serseri görünmekle hip ve emo görünmek arasında büyük fark vardır. Çizgili Le Tigre golf tişörtünüz biraz bolsa ya da uzun deri bir ceketle market arabasını itiyorsanız pek inandırıcı olmazsınız ya da Sunny Day Real Estatein eski basçısına benzersiniz.


  Emo 3: Saçlarınızı taramayı bırakın
  Saçınız ne kadar dağınık, o kadar düzgün bir emosunuz. Arasıra kestirmeyi tabii ki unutmayın. Çok fazla uzarlarsa Slayer tişörtü alamamış bir metalciye dönersiniz sonra. Saçınızı yıkayıp yıkamamak size kalmış. Hep komik ekose bir golf şapkası giyerseniz emo elitinde büyük puanlar kazanırsınız.


  Emo 4: Fotoğraf pozlarınızı değiştirin
  Emoların Fotoğraf çekerken beli başlı 3 pozları vardır. Birincisi işaret parmaklarını ve orta parmaklarını uztıp, diğerlerini bükerek kafalarına dayarlar. İkincisi ellerine fotoğraf makinesini alarak kafalarına göre 80 derecelik bir açıyla tutarak kendilerini yukardan çekerler. Böylece kafaları karikatürlerdeki gibi kocaman çıkar gövdelerine göre... Üçüncüsü ise artık klasikleşen şaşırma pozudur. Bir şeye şaşırmış gibi yaparak tek ellerini açık olan ağızlarına kaparlar. Bu 3 poz şekli de emo olmanın altın kuralları arasındadır. Böyle pozları olmayan bir şahıs kendini emo olarak topluma kabul ettiremez.


  5 :Kujuu konujman deissmedenn emo deiljnkiee
  Sıra konuşmayı değiştirmede eğer etrafta bir emo varsa onunla muhabbet et o seni anlamaz ama sen onun konuşmasını anlamaya ve öyle konuşmaya çalış.Eğer yoksa internetten emo konuşmalarını dinle.O da yoksa takıl bir emo ortamında yavaş yavaş alışırsın..Hee unutmadan bolca harf değiştirmek, eksiltmek, fazlalaştırmak emo dilinin başlıca özellikleridir.


  6:Yüz ifadeni değiştir
  Yüzünde aptalca, saf, vurdumduymaz bir ifade olursa loser gibi görünme isteğine ulaşmış olabilirsin ki emoların loser gibi görünmeye isteklidirler..


  Emo 7:Unutma piercingsiz emo başsız vücuda benzer
  Yüzünün gözüken kısımlarına bol miktarda piercing yaptır. Ne kadar piercingin varsa o kadar havalı olursun.Emoların en bilindik özelliği piercingleridir.  Emo 8:Tatoosuz asla
  Tatoo olmadan emo olmaz..Aslında dövme olmadan olmaz ama emo özelliklerinden biride dövmeye “tatoo demek hiç dövme dediği görülmüş bir emo yoktur..  9: buralarda Takıl
  Takıldıkları 2 yer vardır: İstiklal Caddesindeki İş Bankası'nın önü ve Kadıköy'deki Rexx Sineması'nın önü. Bütün günlerini burda ayakta dikilerek (!) ve sağa sola bakarak geçirirler.Emo olacak birinin buralarda takılması lazımdır.


  10: “Get Up Kids yazılı bir CD gördünüz, alın!
  Son paranızı da harcamadan emo olabileceğinizi sanmadınız umarım. Emo giyim tarzının altında yatan fikir daha fazla uyduruk emo CDleri alabilmek için geriye para kalmasını sağlamaktır. Gerçi müzik marketlerde sorun yaşayabilirsiniz. Emo CDleri nerede derseniz çalışanlar size boş boş bakabilir ya da size bulabildikleri ilk pop-punk cdsini gösterirler. En iyisi indy müzikler satan bir yere gidip Weezera benzer birşeyler istiyorum demek. Eğer şanslı iseniz sizi kanatlarının altına alıp Promise Ring EPsine ulaştırırlar.

  Burada önemli bir nokta: pop punk ve emo ASLA aynı şey değildir. Kaçınmanız gereken, emo arkadaşlarınızın yanında “Blink 182 ve “Sum 41 gibi gruplardan bahsetmektir. En sevdiğiniz Jawbreaker parçasından falan da bahsederseniz MTV seven bir kek durumuna düşersiniz. Bunun olmasına izin vermeyin.

  Pop punk ile emo arasındaki farkı daha iyi anlamanız için basitçe şunu söyleyeyim: emo gruplar henüz mainstream olamamış pop punk gruplarıdır. Ne kadar tanınmamış indy punk gruplarına ait albümünüz varsa o kadar iyi. Emo grupları ayırt eden diğer şeyler ise kolayca akılda kalan ciyak ciyak şarkı sözleri, parıldayan gitarlar ve sayı içermeyen isimlerdir.

  Her şeyden önce gardrobunuzu değiştirmeyi ve biraz daha pahalı cd fiyatlarını karşılayabilirseniz siz de başarılı bir emo olabilirsiniz. Unutmamanız gereken en önemli nokta diğer emolarında en az sizin kadar çatlak olduğu. Ortamı devamlı takip eder ve yeni bir Sunny Day Real Estate ve Weezere benzer kendince harika bir grup keşfedersen bu iş olmuş demektir; emo arkadaşların arasınnda popüleriten fena halde artar hatta pembe saçlı bi-polar(psikoloji:hem manyak hem depresif) bir kız arkadaşın bile olur.
   
Yükleniyor...