Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır?

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 26 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. Nasır nasıl tedavi edilir?  Nasırlar gerçekten çok can yakıcı ve oldukça rahatsız edici bir ayak sorunudur.

  Ellerimizde ve ayaklarımızda oluşan nasırların altında yatan farklı sebepler vardır. Sebebi her ne olursa olsun nasırların mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Çünkü tedavi edilmediği takdirde giderek büyür ve hayatımızı ciddi şekilde zorlaştırabilir.

  Özellikle ayak tabanında parmak aralarında ve parmakların yanlarınd aolan nasırlar nasıl tedavi edilir nasır tedavisi nasıl yapılır hep birlikte konuyla ilgili öğrenmemiz gereken bilgileri öğrenelim.

  Ayklardaki nasırlar nasıl tedavi edilir?

  Ayakta çıkan nasırlar daha çok ayak yapısından veya ayakkabıdan kaynaklanmaktadır.

  Eğer ayakta kemik çıkıntıları varsa bir ortopedistten yardım alınabilir. Ayrıca sivri ayakkabılar, dar ayakkabılar ve topuklu ayakkabılar da nasıra yol açabilmektedir.

  Nasırlar Çok derinleşmeden bu önlemlerle ayak nasırlarınızı tedavi edebilirsiniz.Bir de parmak aralarında parmakların birbirleri üzerine binmesi sonucu ortaya çıkan nasırlar vardır. Bunlar da yine ilaçlarla gerileyebilir veya cerrahi yöntemlerle çok basit bir şekilde çıkarılabilir.

  Nasır tedavisinde evinizde uygulanacak yöntemlerden bazıları şöyle;

  Nasırların neden olduğu ağrı ve rahatsızlıktan kurtulmak ve nasırları yok etmeye çalışmak için uygulanabilecek adımlar şunlardır:Badem yağı, E vitamini ya da lanolin içeren bir kremi nasirin üzerine yedirin. Böylece nasirin yumuşamasını ve eğer şanslıysanız küçülmesini sağlayabilirsiniz.Ayakkabı giydiğiniz zaman ağrılı bölgenin korunması için üzerine normal yara bandı veya plaster takın. Bant veya plasteri 1 günden daha uzun bir süre nasirin üzerinde tutmayın ve çıkartırken nasirin etrafındaki cilde zarar vermemek için dikkat edin.

  Nasırlı bölgeyi yumuşatmak için ilik suda bir süre tutun. Daha sonra fazla sert olmayan bir ponza tası veya benzeri yumuşak bir aletle nasirli bölgeyi hafifçe temizlemeye çalısın. Böylece nasirin oluşturduğu sertliği –ölü hücreleri- temizlemiş, bölgeyi rahatlatmış olacaksınız.Giydiğiniz ayakkabıları ayak ve özellikle parmak bölgenize baskı yapmayacak sekil ve yumuşaklıkta seçmeye özen gösterin.
   
Yükleniyor...