neurofeedback terapisi nedir

'Sağlıklı Yaşam' forumunda b_nadas tarafından 18 Ağu 2010 tarihinde açılan konu


 1. Merkezimiz, neurofeedback ve biofeedback sistemleri ile, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktif Bozukluk (DEHB) terapileri, sınavlara yönelik dikkat ve konsantrasyon arttırıcı sınav terapileri, strese karşı rahatlamayı ve gevşemeyi sağlayan nefes ve kalp hızı değişkennliği terapileri ve çeşitli terapiler uygulamaktadır.
  Biz, merkezimizde hiperaktif çocuklarımızın yaşadıkları dikkati tek bir noktaya odaklayamama ve organize olamama gibi sorunların çözümlenmesinde protokoller geliştirip uyguluyoruz. Çocuk zamanla odaklanmasını dengeleyip ilgisini tek bir noktaya vermeyi öğreniyor. Terapi sonucunda dikkatlerini yoğunlaştırmayı ve başladıkları işleri bitirmeyi öğreniyorlar. Yöntemle ders dinlemelerinde,yazıları tamamlamalarında ciddi değişimler sağlanıyor. Dinlemekte ya da direktiflere uymakta yaşanan zorluklar önemli ölçüde azaltılıyor. Dikkatlerini daha uzun sureli toplamaları sağlanıyor.
  Bu terapiler psikolog ve psikolojik danışmanlar tarafından seanslar halinde yapılmaktadır. Seanslarımız ortalama 30 dakikadır. Merkezimizde uygulanan bu seanslarda, kişiye hiçbir fiziksel ve kimyasal veya elektrik, ışık, ışın, ilaç ve bunun gibi maddeler verilmemekte, bunun yerine kişiden çeşitli fiziksel ve nörolojik verileri alarak kişiye geri yansıtmaktayız.

  Psikolog Burçin NADAS
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Ağu 2010
Yükleniyor...