Nicolas Cage Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Masal tarafından 11 Tem 2012 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
 1. Nicolas Cage Biyografisi ve Fotoğrafları

  Nicolas Cage Amerikalı oyuncu. Gerçek adı Nicholas Kim Coppola  Nicolas Cage, Nicolas Coppola adıyla Losangeles'de, edebiyat öğretmeni August Coppola ve dansçı Joy Vogelsang'ın olğlu olarak 7 Ocak 1964'de dünyaya geldi.

  Los Angeles'in kenar mahallerinden birinde dünyaya gelen Cage, özellikle sürekli, depresyon geçiren annesinin ilgisizliğinden kaynaklanan kötü aile koşulları içerisinde büyüdü. Okuldan nefret ederek bir an evvel okulu bitiren aktör, ilk olarak kısa dönem TV dizilerinde oynadı. 1982 yapımı "Fast Times at Ridgemont High" filminde küçük bir rol alan Cage böylece sinemaya ilk adımını atmış oldu.


  Deneysel performansları tercih eden yetenekli oyuncu, stüdyo filmlerinden, medyatik gösterilerden ve Hollywood eleştirmenlerinden kaçmayı hep başardı. Cher ile birlikte rol aldığı Norman Jewisonun “Moonstruck( 1987 ) adlı dönemin aşk filmlerine yeni bir soluk getiren filmde oynadı.

  Bu filmdeki performansı ile Coen Kardeşlerin dikkatini çeken Cage, yönetmenlerin Raising Rizona adlı filminde yer aldı. Bu iki filmle giderek ünlenen oyuncu, 1990 yapımı Vampires Kiss ve 1992 yapımı Honeymoon in Vegas adlı filmlerle çıkışını sürdürdü.

  Artık film başına 4 milyon dolar gibi yüksek rakamlar alabilen bir oyuncu haline gelen Cage, Mike Figgisin bağımsız yapımı “Leaving Las Vegas ( 1995 ) da düşük bir ücretle görev aldı. İntihar etmeye karar veren bir alkoliği canlandırdığı filmle En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar Ödülünün sahibi oldu.

  Daha sonraki senelerde genellikle aksiyon filmlerinde izlediğimiz oyuncu, Sean Connery ile başrolü paylaştığı The Rock “, mahkumlarca kaçırılan bir uçağın içerisinde azılı katillerle mücadele eden kahraman eski polisi canlandırdığı Con Air “, John Woonun yönetmenliğini üstlendiği ve başrollerinde John Travoltanın yer aldığı Face/Off “ta rol aldı.  Meg Ryanın da rol aldığı romantik bir film olan ve ünlü Alman yönetmen Wim Wendersin Wing of Desire adlı filminden esinlenen City of Angels ile tarzını değiştiren Nicolas Cage, Snake Eyes filmiyle aksiyon filmlerine dönüş yaptı. “Nosferatu, Bir Dehşet Senfonisi adlı sessiz korku filminin yapılışını konu alan Shadow of the Vampire “ile yapımcılığa yönelen Cage, 2000 yapımı Gone in 60 Seconds için 20 milyon dolar aldı

  Oyuncu, aynı yıl içinde çekilen Aile Babası isimli filmde, yoğun bir iş yaşamı ile güzel, huzurlu bir yuva arasında seçim yapmak zorunda kalan Jack Campbell karakterini canlandırdı. 2001 yılında Corellinin Mandolini isimli filmde 2.Dünya Savaşı sırasında bir Yunan adasında köyün güzeli Pelagiaya aşık olan İtalyan askerini canlandıran oyuncunun son çalışmaları arasında Ghost Rider “, “The Wicker Man ve World Trade Center isimli filmler yer alıyor.