Niran Ünsal Kimdir

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 1 Haz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Niran Ünsal Hayatı


  Niran Ünsal Biyografisi

  Niran Ünsal, 13 Ağustos 1970 yılında, İzmir Radyosu keman ve ses sanatçısı Nursal Ünsal ve kanun sanatçısı Ahmet Canevinin ikinci çocukları olarak İzmirde doğdu. Küçük yaşlardan itibaren, müzikte çok önemli yeri olan bu iki enstrümanın güzel nağmeleri ile büyüdü ve müzik onun için kaçınılmaz oldu. Müzik hayatına sekiz yaşında İzmir TRT Çocuk Korosu'nda başladı.

  Niran Ünsal İleri koro ve gençlik korosu derken uzun yıllar TRT İzmir Radyosunda görev aldı. Daha sonra Türk Sanat Müziği Korosunun sınavlarını kazandı. Dört ay kadar koroda görev aldı. Ancak müzikal tercihini pop müzikten yana kullandı. Bu yüzden radyodan ayrılıp orkestra eşliğinde sahne çalışmalarına başladı. Aynı yıllarda bir evlik gerçekleştirdi. Bu evlilikten Hande adında bir kızı oldu.

  İlk albümünün ardından sahne çalışmalarına yoğunlaşan güzel yorumcu, Metin Şentürk gibi ünlü isimlere bestelerini verdi.

  Niran Ünsal, merakla beklenen ikinci albümünü 1999 yılında piyasaya sürdü. Şarkılara Tutundum adlı çalışmada ünlü müzik adamı Atilla Özdemiroğluyla çalıştı. Albüm baştan sona Özdemiroğlunun incelikli dokunuşlarını taşıdı.

  Ses rengiyle, pop müziğin kraliçesi Sezen Aksuya benzetilen Niran Ünsal, ilk albümünden bu yana geçen zaman boyunca edindiği tecrübe ve bilgiyle kendine has bir tarz ve dinleyici kitlesi oluşturmayı başardı.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...