Numan Kurtulmuş Kimdir,Nereli,Biyografisi,Hayatı

'Biyografi' forumunda Wish tarafından 3 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. Numan Kurtulmuş Özgeçmişi
  Numan Kurtulmuş Hayatı
  Numan Kurtulmuş Biyografisi


  [​IMG]

  Amentü Şerhi Yazarı Merhum Binbaşı Numan Kurtuluş'un torunu, şuurlu gençliğin yetişmesinde bir çok kuruluşta hayırlı çalışmalara imza atmış Merhum Tabip İsmail Niyazi Kurtulmuş'un oğlu olarak 1959da Ünyede doğan Numan Kurtulmuş, İstanbul İmam Hatip Lisesi'ndeki eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden 1982 yılında mezun oldu.

  1984 yılında, yine aynı Fakültede yüksek lisansını tamamladı. 1988-1989 öğretim yılında ABDde Temple University School of Business & Managementda lisansüstü çalışmalarını sürdürdü. Kasım 1990 ile Haziran 1993 tarihleri arasında ABDde Cornell University New York State School of Industrial & Labor Relationsnda Misafir Öğretim Üyesi olarak bulundu.

  Yazarın, sosyal siyaset, işçi-yönetim ilişkileri, yönetim ve organizasyon, sendikalar ve sendikacılıkta yeni trendler ve insan kaynakları yönetimi konularında yayınlanmış makaleleri vardır. Ayrıca çeşitli uluslararası ve yerli kuruluşların sempozyum ve seminerlerinde tebliğler sundu.

  “Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi ve “Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile “Post-Endüstriyel Dönüşüm ve “Japon Sisteminde İşçi-Yönetim İlişkileri isimli doçentlik çalışmaları mevcuttur. 1992 yılında İktisat Doktoru, 1994 yılında Çalışma Ekonomisi Anabilim dalında Doçentlik unvanını aldı. Sanayi Ötesi Dönüşüm adlı eseri yayınladı.

  Bir ara İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdüren Kurtulmuş, Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevini yaptı. FP'nin Anayasa Mahkemesi'nce 22 Haziran 2001'de kapatılmasından sonra kurulan Saadet Partisi'nin GİK'inde görev aldı.

  Daha sonra Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini birlikte yürüttü.

  2004 yılında profesör olan Kurtulmuş, akademik çalışmalarını İstanbul Ticaret Üniversitesinde öğretim üyesi olarak sürdürmektedir.

  Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş'la evli olan Numan Kurtulmuş üç çocuk sahibi.
   
Yükleniyor...