O Ses Türkiye 2016 Birincisi kim?

'Medya Bölümü' forumunda Eylem tarafından 18 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  O Ses Türkiye 2016 Birincisi kim?

  [​IMG]


  Jürisi Ebru Gündeş, Hadise, Murat Boz ve Hakan-Gökhan’dan oluşan O Ses Türkiye’de sona gelindi. Bu akşam yaşanacak final heyecanının ardından O Ses Türkiye 2016’nın birincisi belli olacak.

  Birbirinden güzel pek çok sesin kıyasıya mücadele ettiği yarışmada performanslarda göz doldurdu. Bu akşam yayınlanacak olan canlı yayında Emre Sertkaya, Türkan Kürşad, Aziz Kiraz ve Tankurt Manas yarışacak.

  Yarışmacıların hangi takımdan olduğunu merak edenler için hemen açıklayalım.

  Türkan Kürşad – Hakan ve Gökhan’ın takımında
  Tankurt Manas – Ebru Gündeş’in takımında
  Emre Sertkaya – Gökhan ve Hakan’ın takımında
  Aziz Kiraz – Hadise’nin takımında

  Görüldüğü gibi Murat Boz finale bir isim taşıyamazken Hakan ve Gökhan’ın takımından iki isim finalde.

  Yarışmanın favorisi olarak görülen Türkan ve Aziz’in yanı sıra Tankurt ve Emre’de yarışmada ter dökecek isimler arasında.

  O ses Türkiye Türkan Kürşad kimdir?

  [​IMG]

  Şubat 1999 Kıbrıs doğumlu olan Türkan 5 Aralık 2010 yılında “Yetenek Sizsiniz” yarışmasıyla adını duyurmayı başardı. 11 yaşında girdiği yarışmadan sonra şimdi O Ses Türkiye’de finale çıkmayı başaran dört isimden birisi oldu.

  O Ses Türkiye Aziz Kiraz kimdir?

  [​IMG]

  Seslendirdiği İsabel isimli şarkı ile jüri üyelerinin hepsini etkilemeyi başaran Aziz seçimini Hadise’den yana yaptı ve yoluna Hadise ile devam etti. Şimdi finale çıkan isimler arasında.

  O Ses Türkiye Tankurt Manas kimdir?

  [​IMG]

  Ebru Gündeş’in takımından finale çıkan isim olan Tankurt hem şarkı sözleri ile hem de performansı ile favori isimler arasında yer alıyor. 27 Aralık 1991 İstanbul doğumlu Tankurt Manas 2005 yılında hiphop kültürü ile tanıştı ve yoluna bu müzikle devam etme kararı aldı.

  O Ses Türkiye Emre Sertkaya kimdir?

  [​IMG]

  O Ses Türkiye 2016’nın 4 finalistinden birisi olan Emre Sertkaya 20 yaşında. İstanbul’da yaşayan Emre Lise mezunu. Konservatuvara hazırlanan Emre Hakan ve Gökhan Özoğuz’un takımından finale kalan diğer bir isim. Aslen Batman’lı olan yarışmacı bu akşam birincilik için yarışacak.

  Bu akşam TV8 ekranlarından canlı olarak yayınlanacak olan yarışmanın finalinde birinciliği kim alacak merakla bekliyoruz. Tabi yarışma sonunda birinciliği alan ismi bu başlık altında açıklayacağız.