Öğretmenler Gününde bayan ve erkek öğretmene ne hediye alınır?

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Öğretmenler Gününde bayan ve erkek öğretmene ne hediye alınır?

  [​IMG]


  Dünya üzerindeki pek çok ülkede 1994 yılından beri farklı tarihlerde farklı etkinlikler düzenlenerek “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır. UNESCO tavsiyesiyle kutlanan Öğretmenler Günü ülkemizde 24 Kasım tarihlerinde kutlanmaktadır.

  Bu ay içerisinde kutlayacağımız Öğretmenler Günü heyecanı en çok ilköğretimde yaşanmaktadır. İlk kez okula başlayacak olan minikler hiç tanımadıkları bir ortamda anne-baba yerine koydukları öğretmenlerine sevgilerini göstermek için Öğretmenler Günü’nde en güzel hediyeyi almak isterler. Yaş ilerledikçe ve her derse farklı bir öğretmen girmeye başlayınca bu heyecan maalesef kaybolur işte bu nedenle en büyük coşku ve heyecan ilkokulda yaşanmaktadır.  Yaklaşan Öğretmenler Günü öncesinde hediye telaşına düşen öğrenciler ve öğrenci velileri için bayan ve erkek öğretmene ne hediye alınır biraz ipucu verelim.

  Eğer öğretmeninize sınıf olarak bir hediye almayı düşünüyorsanız;

  Bayan öğretmenler için öğretmenler günü hediye seçenekleri: Bayan öğretmen için hediye seçeneği oldukça fazladır. Aksesuar’dan tutun da kıyafete kadar geniş bir hediye yelpazesi vardır. Küçük mutfak aletleri de yine bayan öğretmenler için ideal olabilir. Bunun yanı sıra alınacak hediyeye yapılan katılıma göre kahvaltı takımı, yemek takımı gibi hediyeler de alınabilir.

  Erkek öğretmenler için öğretmenler günü hediye seçenekleri: Erkek öğretmene alınabilecek hediye seçenekleri bayan öğretmene göre daha kısıtlıdır. Erkek öğretmenler için en güzel hediye seçenekleri şunlar olabilir; okul evraklarını koymak için bir çanta, saat, kıyafet ya da bir mağazadan hediye çeki, kalem takımı ya da yine erkek öğretmeninizin evinde kullanabileceği hediye seçenekleri olabilir. Eğer bütçe uygun ise her daim elinde taşıyacağı bir tablet en güzel hediye olacaktır.

  Eğer öğretmeninize kendi başınıza bir hediye almayı düşünüyorsanız;

  Öğretmeniniz için ferdi olarak alabileceğiniz hediyelerin başında çiçek gelmektedir. Bunun dışında bir kalem seti, küçük aksesuarlar, şık bir kahve fincanı, güzel bir çerçeve, sevdiği bir yazarın kitabı…

  Bir öğretmenler günü öncesinde umarız öğretmenime ne alacağım sorusuna bir cevap verebilmişizdir.
   
Yükleniyor...