Oje sürmenin püf noktaları nelerdir?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 5 Mar 2014 tarihinde açılan konu

 1. Oje sürmenin püf noktaları
  Hiç öyle bakmayın sevgili bayanlar oje sürmeninde tekniğimi olurmu püf noktasımı olurmuş demeyin.Elbette var sizde oje sürerken sıkıntı yaşıyorsanız aşağıdaki yazımızı dikkatlice okuyun ve oje sürmenin püf noktaları nelermiş öğrenin.

  oje-sürmenin-püf-noktalari-.

  Koyu renk ojenin mat görünmesini engellemek için, kırmızı ya da koyu renk ojeyi tırnağa uygulamadan önce mutlaka bir kat parlatıcı sürmelisiniz.Yine daha çok renkli ojelerde yaşanan sorunlardan biri olan ojenin tırnak kenarlarına taşması sonucunda da, kulak temizleme çubuğu ya da törpüyü az miktarda asetona batırarak, kenarlara taşan ojelerden kurtulabilirsiniz.

  Ojeyi tırnağınıza uygulama şekline de dikkat ederek, çıkarttığınızda tırnağınız da oje izlerinin kalmasını engelleyebilirsiniz. Bunu için, ojeyi önce tırnağınızın tam ortasına sürmeli daha sonrasında sağ ve sol kenarlara uygulamalısınız.Ten renginiz de oje seçiminde önemlidir. Kış aylarında sürdüğünüz mat ojeler yaz aylarında bronz teninizle çok da uyumlu olmayabilir.

  Oje sürmeye başladığınızda fırçayı hafifçe ojeye batırmalı ve ince bir katman olarak iki defa uygulamalısınız. Böylece hem tırnağınızın üzerinde kalın bir katman oluşmamış olur hem de ojeniz daha çabuk kurumuş olur.
   
Yükleniyor...