Okul YGS İzni-Lise son öğrencileri için sınav izni 2011

'Haberler' forumunda Ezlem tarafından 17 Şub 2011 tarihinde açılan konu

 1. YGS izni için başvuru,ygs için nasıl izin alınacak
  [​IMG]
  YGS İzni başvuru nasıl olacak
  ygs izni,ygs için okullar kaçgün izin veriyor?

  Velisi Okula Başvuran YGS Öğrencisine 25 Güne Kadar izin
  MEB, Yükseköğretim Geçiş Sınavı’na (YGS) hazırlanan lise son sınıf öğrencilerinin sahte sağlık raporu alarak okuldan izinli sayılmaları yerine velilerinin başvurması halinde toplam 25 güne kadar izin verilmesini kararlaştırdı

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Yükseköğretim Geçiş Sınavı’na (YGS) hazırlanan lise son sınıf öğrencilerinin sahte sağlık raporu alarak okuldan izinli sayılmaları yerine velilerinin başvurması halinde toplam 25 güne kadar izin verilmesini kararlaştırdı.

  Velileri izin verirse lise son sınıfta okuyan öğrenciler 25 gün okula gitmeyebilecek.

  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun kararına göre, öğrenciler 25 günü özürlü olmak üzere toplam 45 gün okuldan izinli sayılabilecek. 20 günü geçmeyecek şekilde okula “özürsüz” devam etmeme hakkı olan öğrenciler, 25 günlük “özürlü” devamsızlık haklarını kullanmak için sağlık raporu almak zorunda kalmayacak, velilerinin imzaları yeterli olacak.

  Sahteciliği önlemek için

  MEB yetkilileri, öğrencilerin sahte sağlık raporu almalarının önlenmesi ve çalışmalarında kolaylık sağlamak amacıyla kararın alındığını açıkladı.forumdaslar.com tüm öğrencilere başarılar diler Öğrenciler, bu haklarını hemen kullanmaya başlayabilecek. YGS, 27 Mart’ta, LYS ise 18-19 Haziran ve 25-26 Haziran’da beş oturumda yapılacak.

  Alıntı
   
  Son düzenleme: 17 Şub 2011
Yükleniyor...