Ölüm anında hissedilenler

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Gazel tarafından 13 Kas 2008 tarihinde açılan konu

 1. Boğulma: Kişi ilk anda büyük panik yaşıyor. Nefesini tutuyor. Ardından su ciğerlerine doldukça bir yanma ve yırtılma hissi duymaya başlıyor. Son olarak hissettiği şey ise sakinlik ve dinginlik oluyor. Oksijen alamadığı için bilinci kapanıyor, ardından ölüyor.

  Yanma: Yanıklar, çok şiddetli acıya yol açıyor. Sinir uçlarının yanması ise bu acı hissini bir süre sonra ortadan kaldırıyor. Ardından kişi biraz his kaybına uğruyor. Yanarak ölen kişilerdeki asıl ölüm nedeni çoğunlukla zehirli gazların solunması ve nefessizlik oluyor.

  Kafanın kopması: Uzmanlara göre beyin, kafa koptuktan sonra saniyelerce fonksiyonlarını sürdürüyor. Fransa'daki raporlara göre 18'inci yüzyılda giyotinli idamlarda kopan kafada 30 saniye kadar yüz mimikleri görülüyordu.

  Yüksekten düşme: ABD'deki Golden Gate Köprüsü'nden atlayan 100 kurbanın, akciğerin iflas etmesi, kalbin patlaması ve kırık kaburgaların iç organlara zarar vermesi sonucu öldü ortaya çıktı.

  Elektriğe kapılma: Elektrik akımına kapılma, kalbi durdurabiliyor. 10 saniye sonra da bilinç kapanıyor. Ancak elektrikli sandalyede idam edilen mahkûmların ölüm nedeni beynin aşırı ısınması ya da boğulma oluyor.

  Kan kaybı: 1.5 litre kan kaybeden kişi kendini halsiz, susamış ve korkmuş hissediyor. İki litre kan kaybedildiğinde baş dönmesi ve bilinç kaybı başlıyor.

  Dekompresyon (basınç kaybı): Ani basınç kayıplarından kurtulanlar, göğsüne vurulmuş gibi ani bir acı yaşadıklarını anlatıyor. 15 saniyeden az süre içinde de bilinç kaybı yaşanıyor.

  Kalp krizi: En çok rastlanan olay, kaslar oksijen alamayıp çırpınmaya başladığında hissedilen göğüs ağrısı. Kalbin normal ritminin bozulması, kalp atışlarını durduruyor. Bilinç kapanıyor ve ölüm gerçekleşiyor.
  Asılma: Yağlı urganla asılarak boğulma 10 saniye içinde bilinç kaybına yol açıyor. Fırlatma tarzı asılmalarda amaç, boynun kırılmasını sağlamak. Ancak bu yöntemle asılan mahkûmlarda ölümlerin yine boğulmadan kaynaklandığı belirlendi.

  Zehirli iğne: ABD'de idamlarda kullanılan yöntem, doğrudan kalbi durduruyor. Araştırmalar, mahkûmların yanma ve büyük acı hissettiğini gösteriyor
   
 2. :( böyle mi oluyormuş
   
 3. Kafanın kopması: Uzmanlara göre beyin, kafa koptuktan sonra saniyelerce fonksiyonlarını sürdürüyor. Fransa'daki raporlara göre 18'inci yüzyılda giyotinli idamlarda kopan kafada 30 saniye kadar yüz mimikleri görülüyordu.

  Offf yaaa. Gazel en korktuğumda benim bu zaten.
  Öznur bak bu olanlar 18.yy daymış biz geldik 21.yy lütfen yani.:f63:
   
 4. içim daraldı valla nerden aklına geldi canım
   
 5. Cevap: Ölüm anında hissedilenler

  ben çok beğen dim güzel olmuş tsk ana bu okuduklarımdan sonra kafamın kopmasıyla yada yanarak ölmek istemem
   
 6. Cevap: Ölüm anında hissedilenler

  Allah hayırlı ölümler versin diye dua ederim her zaman güzel yaşamak kadar güzel ölmekte çok önemli ölümün güzeli olurmu demeyin yukarda yazılanları okuduktan sonra oluyormuş demekki :f40:
   
 7. Cevap: Ölüm anında hissedilenler

  allahımm bi irkilme geldi içime yhaa :(
   
 8. Cevap: Ölüm anında hissedilenler

  Zehirli iğne: ABD'de idamlarda kullanılan yöntem, doğrudan kalbi durduruyor. Araştırmalar, mahkûmların yanma ve büyük acı hissettiğini gösteriyor

  bunu duymamıştım...çok ilginççç
   
 9. Cevap: Ölüm anında hissedilenler

  Arkadaşlar Bu sadece Ölmeye sebep olan vesileler Ya Ölürken ruhun çektiği acı onu hic düsündünzmü ? Bir kişi ölürken baktıgınızda hiçbir acı cekmeden gidiyor gibi geliyor ama o an acı tüm vücüdünu kapsadıgı icin hiçbirsey yapamıyor Ölüm 300 kılıc vurusu kadar acı verir Hadis ..Lütfen Detaylı bilgi icin tıkla Ölüm Acısı ve ÖlüM Anı HissedilenleR - Forumdas.Net
   
 10. Cevap: Ölüm anında hissedilenler

  Zehirli iğne: ABD'de idamlarda kullanılan yöntem, doğrudan kalbi durduruyor. Araştırmalar, mahkûmların yanma ve büyük acı hissettiğini gösteriyor icim bir garip olduu offf kalbi dogrudan durduruo dio :f73::f73::f73:
   
 11. rwA

  rwA

  Cevap: Ölüm anında hissedilenler

  bende duana amin diyeyim hazan:) aynen katılıyorum hayırlı uzun ömürler ve güzel ölümler diliyorum:)
   
 12. Cevap: Ölüm anında hissedilenler

  Bence saçma biraz ölüm anında ne hiss ettigini ölen adamdan başka kimse bilmez o adamda o hissi ettikten sonra ölür mantıkenbu yüzden söylüyemez dimi :f20:
   
 13. Cevap: Ölüm anında hissedilenler

  bilgii için saoll..
   
 14. Cevap: Ölüm anında hissedilenler

  korkunç ya
   
 15. Cevap: Ölüm anında hissedilenler

  gazel abla korkuyom ama süper bi yazı bilgilendirdiğin için saol
   
 16. Cevap: Ölüm anında hissedilenler

  tırstım f4
   
Yükleniyor...