Omuz İncinmesi

'Sağlıklı Yaşam' forumunda HazaN tarafından 22 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Omuz incinmesi nedir
  Omuz incinmesi tedavisi
  Omuz incinmesi bitkisel çözüm

  Eklem; incindiği zaman, kısa süren bir ağrı hissedilir. Sonra eklemin bulunduğu yerde şişme, zonklama, morarma görülür. Yapılacak ilk iş, incinen yeri sargı bezi ile sarmak ve üzerine soğuk su dökmektir. İncinen yerde kırık, çıkık yoksa aşağıdaki reçeteler uygulanır.

  Tedavi için gerekli malzeme : Yumurta, tuz.

  Hazırlanışı : 2 adet çiğ yumurtanın sarısı, bir kaba dökülür. Üzerine, 1 tatlı kaşığı sofra tuzu konup, karıştırılır. Sonra temiz bir sargı bezine dökülüp, her tarafına yayılır. İncinen yere sıkı sıkı sarılır.

  Uzman görüşü:
  omuz eklemi yapılarında muhtelif hasarlar ile sıvı artışının nedenleri arasında travma, kürek kemiğinin tekrarlayan anormal hareketleri ve soğuk yer almaktadır.Omuz ağrısı ve hareket kısıtlılığı, sinir hasarının kas atrofisi gelişmeden önce tanınmasına yardımcı olan semptomlardır.
  Antiromatizmal ilaçlar kısmen faydalı olsa da , hasta eklemin uzman hekim tarafından lokal anestetik infiltrasyonu ve iyi bir merkezde uygun bir süre içerisinde kaliteli ve yoğun fizik tedavi görmeniz gerekmektedir.

  esasen omuz ağrısının 4 tip tedavi vardır.

  1) istirahat etmek
  2) ilaç kullanmak
  3) omuz egzersizleri yaparak omuz kaslarını güçlendirmek
  4) fizik tedavi görmek

  benim size önerim ; öncelikle uygun bir süre içerisinde iyi bir merkezde kaliteli ve yoğun fizik tedavi görmeniz olacaktır.
   
Yükleniyor...