Omuz ve Boyun Ağrısı nedenleri

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 7 Mar 2014 tarihinde açılan konu

 1. Omuz ve Boyun Ağrısı  Özellikle sabah kalktığımızda omuzlarımızda ve boynumuzda hissettiğimiz ağrılar neden kaynaklanır.Bu ağrılar hangi durumlardan dolayı meydana gelmektedir.Bu sorulaırn kısaca yanıtları aşağıdaki yazımızda...

  Günümüzde oldukça sık boyun ense ve baş ağrıları yanında sırt bil hassa iki dal arası yada bir dal üzerinde omuz üzeri omuz kol ve ellerde ağrılara ellerde uyuşmalara rastlamaktayız.Boyun fıtıklarında boyun omuz kürek kemiği üzeri kol ve ele vuran ağrı ve uyuşmalar vardır. Genellikle tek taraflı olur. Taze boyun fıtıklarında güç kaybı çok belirgin değilse. İlaç.boyunluk çok kere yeterlidir. Hemen emar çekilmese çok kere gereksizdir.

  Boyun kireçlenmelerinde boyun hareketleri kısıtlı ve ağrılı olabilmektedir. Burada çok kere yürümede bozulmuş kılıç yutmuş gibi yürüme durumuna raspalanabilir.

  Burada belirgin omurilik baskılanması yada sıkıştırılması durumunda önden yada arkadan yaklaşılarak ameliyatlar yapılır. Burada arkadan omurga kanalı ya arkadan açılır genişletilir. Buda tam açma yada hafif aralama-kaldırma şeklinde yapılır.

  omuz-ve-boyun-agrisi-.
   
  Son düzenleme: 8 Mar 2014
Yükleniyor...