Önce Heykeli Dikildi, Sonra Gitti...

'Spor Gündemi' forumunda zamaneanne tarafından 2 Eki 2012 tarihinde açılan konu

 1. Başlıktan da anlaşılacağı üzere dün öğlen saatlerinden beri türkiyenin gündemi olan Alex meselesi tam bir düğüm haline geldi. Heykeli dikilen tşörtleri yok satan fenerbahçe denince ilk akla gelen isim olan Alex hiç de hoş olmayan bir biçimde takımdan gönderildi.

  Her şey bundan bir iki ay önce atılan bir tweetle başladı. Alex Aykut kocamanın kendisini kıskandığını iddia ediyordu. Ardından kılıçlar çekildi ve taraflar belli oldu. Sonraki maçların çoğunda alex yedekti ve Aykut hoca dün konuya son noktayı koydu. Fenerbahçe tesislerindeki toplantıdan sonra önce Alex A2 takımına gönderildi ki bu kovulmayla eşdeğerdi; ardından da efsane futbolcu takımdan ayrıldığını söyledi.

  Aslında herşey bundan sonra başladı; dün gece yarısına kadar Fenarbahçeli taraftarlar Alex'in evinin bahçesindeydi. Alex sonunda pencereye çıktı ve bildiği türkçeyle bir iki cümle etti. Şöyle diyordu kaptan:

  "Çok zor bir karar. Çocuklar çok üzülecek. Brezilyaya gidince eve dönelim diye ağlıyorlar." işte o an herşeyin bitti andı. Bu cümleden pek çok sonuç çıkarılabilir aslında.

  Tüm çıkarılacak sonuçlar bir yana ortada bir gerçek var. fenerbahçe'yi bundan sonra çok iyi günler beklemiyor. Alex'in gidişi bir çözüm değil bir çözülmenin başlangıcı olacak ancak...

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 20 May 2013