Opera Bileşenlerini Yükleme ve Kaldırma

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 22 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. Opera Widgets yani Opera Bileşenleri Firefox taki eklentilere benzer uygulamalardır.Ve pek çok amaca uygun,eğlenceli bileşen bulmak mümkündür.Şimdi sizlere bu bileşenlerin opera ya kurulumunu anlatmaya çalışacağım.Bunun için ilk yapmamız gereken eğer sisteminizde kurulu değilse BURADAN opera yı bilgisayarınıza kurmak olacaktır.Eğer Opera yı bilgisayarınıza kurduysanız.Anlatıma geçebiliriz.

  1) İlk önce BURADAN Opera'nın Widgets(Bileşenler)sayfasına gidiyoruz ya da siz menü çubuğundaki BİLEŞENLER>BİLEŞEN EKLE diyerek te aynı sayfaya ulaşabilirsiniz.

  2)Bileşenler sayfasına geldiğimizde sunulan bileşenlerden isteğimizi seçiyoruz ve hemen bileşenin altındaki LAUNCH butonuna tıklıyoruz.
  [​IMG]

  3)Yükleme işlemi bittiğinde bileşenimizi görüyoruz ve hemen altında yüklenen bileşenin kalmasını isteyip istediğimizi soran bir uyarı penceresi çıkıyor.EVET diyoruz ve işte bu kadar....Bileşenimiz hazır...
  [​IMG]
  [​IMG]

  .............................................

  4)Bileşenimizi kurduk ama artık istemiyoruz ve kaldırmak istiyoruz.Kaldırma işlemi içinse ilk önce menü çubuğundaki BİLEŞENLER>>BİLEŞENLERİ YÖNET dizinine gidiyoruz.
  [​IMG]

  5)Burada karşımızda bileşenimizi görüyoruz.Bileşeni işaretleyip SİL diyoruz.İşte kaldırma işlemi de bu kadar...Kolay gelsin...
  [​IMG]
   
Yükleniyor...