Opera, FastMail’i Satın Aldı

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 30 Nis 2010 tarihinde açılan konu

 1. Opera Software, e-posta hizmeti sağlayan FastMail firmasını satın aldı

  Opera Software ASA tarafından bugün yapılan resmi açıklamaya göre; hali hazırda web tabanlı olarak ve IMAP destekli e-posta hizmeti veren FastMail firması satın alındı. Opera’nın bu alım ile müşterilerine ve kullanıcılarına, özellikle mobil araçlar üzerinde mesajlaşma işlevini çok daha verimli bir halde kullandırabilmesini amaçladığı kaydedilmektedir.

  Opera Tarayıcı yayınlanmaya başladığı 2000 yılından bu yana kendi içerisinde bir e-posta istemcisi zaten barındırmaktaydı. Bununla beraber bu alım ile beraber Opera Software diğer tüm araçlar ile kullanıcıların e-posta işlemlerini kolayca yapabilmelerini sağlayacak gibi görünüyor.

  kim bilir belki de bu yeni yatırım ile Opera’nın e-posta servisi de yeni bir kimlik kazanarak çok daha kullanışlı ve verimli bir hale gelebilir.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
 2. Opera FastMail.fmi satın aldığını resmen duyurdu. Peki Opera bu e-posta hizmeti ile ne yapmayı amaçlıyor?
  Opera'nın bugün bir basın duyurusu yayınlayarak tüm dünya ile paylaştığı FastMail.fm'in satın alınması, aslında pek de beklendik bir gelişme değil. FastMail, en köklü ve en gelişmiş e-posta hizmeti sağlayıcılarından biri olmasıyla önem taşıyor. Opera'nın FastMail'i satın alarak gerçekleştirmek istediği en önemli proje ise anlık mesajlaşma standartlarında yeni bir dönemi başlatmak.

  Opera 4 ile web tarayıcılarında inovatif bir adım atarak, güçlü bir e-posta istemcisi kullanmaya başlayan Opera, o günden bu yana iletişim konusunda ciddi bir ilerleme kaydedememişti. Bugün mobil cihazların en çok tercih edilen ismi konumundaki Norveç tabanlı firmanın tarayıcıları, 50 Milyondan fazla bilgisayarda ve 55 Milyondan fazla cep telefonunda kullanılıyor.

  Buradan aldığı güçle yola çıkan Opera'nın FastMail ile gerçekleştirmeyi düşündüğü proje ile tüm cihazlar arasında kolaylıkla kullanılabilen bir iletişim birimi geliştirmek. Kullanıcıların hiçbir sınırlama ile karşılaşmadan, istedikleri her şeyi iletebilmesine olanak tanıyacak olan bu birim hakkında Opera'nın planları büyük. Zaman içersinde operatörler ile de iletişime geçerek, özel servislerin sunulmasının amaçlandığını ifade eden Opera yöneticilerinden Rolf Assev, öngörülenden çok daha kısa sürede ses getirecek servisleri kullanıcıların hizmetine sunacaklarının altını çiziyor.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014