Organik Makyaj

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 9 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

 1. Organik Makyaj Nedir - Organik Makyaj Hakkında - Organik Makyaj Nasıl Yapılır
  Organik Makyaj
  [​IMG]
  Cildimiz her gün sanayileşmenin bir sonucu olan havadaki kirlilik, zehirli gazlar ve kimyasallara karşı savaş vermektedir. Böyle bir ortama geçirilen bir günün ardından cildimizin gördüğü fiziksel hasarı fark etmeye başlarız.  Bu cilt problemleri her geçen gün daha fazla insanın piyasadaki cilt ürünlerini kullanmasına neden oluyor; fakat bu cilt ürünlerinden bazıları kimyasal ve toksin maddeler içerdikleri için cilde zarar verebiliyor. Bazı cilt ürünlerinin içindeki bu zararlı maddeler deride tahrişlere neden olabiliyor. Zaten gün boyu kirli hava koşulları nedeniyle zarar gören cilt bu ürünler ile iki kat daha fazla zarara maruz kalıyor.

  Bu gibi sorunların üstesinden gelmek için her geçen gün daha fazla kadın organik makyaj ürünlerini sentetik ürünlere tercih ediyor. Sentetik makyaj ürünleri gibi organik makyaj ürünlerinin de kapatıcılılar, fondötenler, allıklar, rujlar ve göz kalemleri gibi birçok çeşidi bulunuyor. Bu ürünler hiçbir hayvansal ürün veya kimyasallar içermiyor. Bu makyaj ürünlerinin yapımında doğal bitki özleri, doğal bitki kökleri, çiçek özleri ve doğal killer kullanılıyor. Bu sayede ciltte yaşlanmalara neden olan kırışıklıklar bir ölçüde düzeltilebiliyor ve cilt daha pürüzsüz ve parlak bir görüntüye sahip oluyor.

  Her geçen gün birçok insan sentetik ürünlerin cilde olan zararlarını keşfediyor ve doğal ürünler kullanmaya yöneliyor. Bu sayede cilt daha doğal ve güzel görünüyor.
   
Yükleniyor...