Oruçluyken Yürüyüş Yapılırmı

'Sorularla İslamiyet' forumunda Yasemin tarafından 23 Tem 2013 tarihinde açılan konu

  1. Ramazan ayında birden bire sporun bırakılması doğru değildir eğer günlük hayatınızda düzenli spor yapan biriyseniz Ramazanda oruçken de hafif spor yapmaya devam edebilirsiniz.Oruç nedeniyle vücutta oluşan susuzluk ve açlık kişilerin hareket kabiliyetini de kısıtlasa da belirli kurallara uyduğunuz takdirde oruçlu iken spor yapmaya devam etmeniz mümkündür.

    Uzmanlar oruçluyken Hafif egzersizleri yapmanın iftardan sonra spor yapma imkanı varsa hafif slaon sporları yapmanın ve özellikle yürüyüş yapmak Ramazan ayında oruç tutan kişiler için herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğini söylüyorlar.


    İftardan sonra en ideal olan spor yürüyüştür..Ramazan ayında spor yapmaya devam etmek isteyen ya da Ramazanda kilo alma endişesiyle spor yapmaya yönelen oruçlu kişilerin öncelikle spor esnasında hissedilen fiziksel ve ruhsal yorgunluğun nedenlerini bulmaları öneriliyor.Enerji depolarının orucun ilerleyen saatlerinde zayıfladığını ve sıcak havalarda yapılan aktiviteler sonucu aşırı terleme ile vücut sıvı dengesinin bozulmasının spor açısından en önemli sorunlardan biri oluyor.
     
Yükleniyor...