Oturma Odası için dekorasyon önerileri

'Kadınca' forumunda Habibe tarafından 18 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Oturma Odası için dekorasyon önerileri

  Oturma Odası günün büyük bir çoğunluğunu geçirdiğiniz, yorgun ve bitkin bir halde işten geldikten sonra televizyon karşısında biraz uzanıp dinleneceğiniz, beş çayına gelen arkadaşlarınızı rahatça ağırlayabileceğiniz hem kullanışlı hem de ferah bir ortam olmadır.

  Oturma odanızda kullanacağınız renklerden tutun da, seçeceğiniz mobilyaya kadar her şey sizin tarzınızı yansıtacaktır. Bunu da unutmamak gerekir. Kendinizi en rahat hissedeceğiniz şekilde mobilyalar seçmek en doğal hakkınız ancak seçim yaparken moda renklere ve modellere de göz atmanızda fayda var.

  Geçtiğimiz yıllarda kullanılan canlı renkli renkler, siyahlar, maviler yerine bu sene daha soft renkler moda. Pudra, şeftali, beyaz, turkuaz gibi gözü yormayan renkler üzerine yoğunlaşmak akıllıca bir tercih olacaktır. Bu sene her ne kadar koltuklarda dikiş modası baş göstermiş olsa da benim gönlüm yine düz dikişsiz modellerde…

  Eğer küçük ve az ışık alan bir oturma odasına sahipseniz o zaman doğru ışıklandırma ve renk seçimi ile ferah bir mekana sahip olmanız mümkün.

  Eskiden duvardan duvara serilen halılar artık tarih olma yolunda ilerliyor. Çünkü odanız ne kadar büyük olursa olsun tam ortaya atacağınız küçük bir kilim, peluş ya da spor bir halı daha şık bir ortam yaratmanız da önemli bir rol oynayacaktır.

  Ortaya koyacağınız küçük bir sehpa, köşelerde yer açtığınız dekoratif ayaklı lambalar, duvarlara derinlik katan nişler ile farklı bir ortam oluşturabilirsiniz.

  Tablolar ile aranız iyiyse duvarlarınızı tablolar yardımıyla renklendirebilirsiniz. Bu tablolar ünlü ressamların eserleri olabileceği gibi ünlü fotoğrafçıların fotoğrafları da olabilir.

  Led ışıklarla oluşturulan havuz sayesinde tavan lambaları da kaldırılabilir. Hem beyaz hemde sarı ışık ortaklaşa kullanılabilir. Dinlenmek istediğinizde loş bir ortam oluşturan renkli ledler de oturma odasında rahatlıkla kullanılabilir.

  Evet oturma odası dekorasyonu için küçük ipuçları vermek istedik umarız faydalı birşeyler bulursunuz yazımızda.

  [​IMG]
  Oturma Odasında beyaz şıklığı

  [​IMG]
  Spor tarzda döşenmiş bir oturma odası örneği

  [​IMG]
  Şık bir Oturma Odası örneği
   
Yükleniyor...