Panik Atak Geçer mi

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 19 Haz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Panik Atak Kendiliğinden Geçermi


  Panik Atak İlaçsız Geçermi

  Panikatak, başta Panik Bozukluk olmak üzere, birçok psikiyatrik bozuklukta ve bazı fiziksel hastalıklarda
  Tiroid bezinin aşırı çalışması, kan şekeri düşüklükleri, enfeksiyon hastalıkları, kansızlık gibi görülebilen; beklenmedik bir anda, herhangi bir yerde ortaya çıkan; yoğun kaygı,bunaltı, korku karışımı bir nöbettir.

  Panik atak hastalığı doğru tedavi uygulanarak üstesinden gelinebilen bir sorun olmasına rağmen kişinin hayatı boyunca doğru bakış açısını koruması gerekir.

  Panik atak krizi geçirme ihtimali her zaman var olan hastaların, terapi seansları esnasında öğrendikleri düşünce yapısını bir ömür boyunca koruması şarttır.

  Panik atak hastalığı uzman bir psikiyatr kontrolünde yapılan terapilerle ve yine hekim tarafından verilen ilaçlar ile yapılmaktadır.

  Ancak esas tedaviyi hastanın kendisi uyguladığından aslında uzman doktor sadece hastanın gerçeklerini anlamasına yardımcı olmaktadır.

  Hayatın kötü ihtimallerini düşünmenin kişiye bir yarar sağlamadığı gibi yaşadığı anında farkına varamayarak sadece zarar sağladığını anlayan panik atak hastaları, kendi panik atak tedavilerini aslında yine kendileri yapmaktadır.
   
Yükleniyor...