Panik Atak hakkında bilgi kısa

'Sağlık Rehberi' forumunda zamaneanne tarafından 21 Haz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Panik Atak Nedir  Panik Atak  Panik Atak; yoğun korku, kaygı, yoğun endişe karışımı ve anksiyete sonucu ortaya çıkan ve beyin tarafından yanlış sinyaller gönderilerek yaşanan bir korku nöbetidir.

  Sosyal yaşam ve içinde bulunulan çeşitli sıkıntılar, beyin içinde büyük bir kaos başlatabilir.
  Günümüzün popüler rahatsızlığı olan Panik Atak'ta işte tam bu nokta da, yani siz duygusal bir fırtına yaşarken ortaya çıkar.

  Panik atak genel olarak insanların bildiği bir hastalık olmasa da oldukça ciddi ve sosyal hayatı son derece olumsuz yönde etkileyen bir psikolojik sorundur. Çoğu panik atak hastası ailesi çocuklarının panik atak hastası olduğu dahi bilmeden, kişilerin bu rahatsızlığı krizler başlayıncaya kadar fark edememesine neden olmaktadır. İnsanların evhamlı ya da çok karamsar dediği bu kişiler, esasında oldukça ciddi bir psikolojik rahatsızlık yaşamaktadır.Kuşkusuz bu kişiler karamsar olmaları söz konusu değildir zira söz konusu durum panik atak hastası olmaktan ibarettir. Panik atak hastalığı kişinin neredeyse yaşantısının tamamını karamsar bir şekilde geçirmesine sebep olarak, hastanın günlük yaşamını son derece kötü bir şekilde etkiler.

  Panik atak hastaları hayatlarını etkileyecek kadar kötü olayların gerçekleşme ihtimali düşünerek, devamlı bu durumlar üzerine düşünmekten kendilerini alamazlar. Ülkemizde de birçok hekim bu hastalık üzerine araştırmalar yaparak, panik atak hastalarının iyileşmesi için çalışmaktadır.

  Ölüm korkusu panik atak hastalarının en çok endişelendiği durumlardan biridir. Kendi ölümlerinden çok korktukları gibi kendilerine yakın olan insanların ölme ihtimali üzerine de düşünürler. Sürekli bu ölüm halini düşündükleri için bir yerden sonra hayatlarını çekilmez bir çile haline getirerek, psikolojik durumlarını daha da kötü hale sokarlar. Kendi başına bir şey gelmesinden çok korktuğu için evden çıkmayarak yaşan panik atak hastası sayısı, hiç de görmezden gelinecek kadar az değildir.
   
 2. Cevap: Panik Atak Nedir

  Günümüzün hastalığı ...
  Önemli bir paylaşım, bilgilerimi tazeledim teşekkürler______
   
Yükleniyor...