Patatesin Faydaları Neler

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 23 Haz 2013 tarihinde açılan konu

 1. Patatesin Faydaları Nelerdir?
  Yaz kış tükettiğimiz pataesin faydaları ve yararları hakkında bilmediklerinizi yazımızda öğrenebilirsiniz.

  Daima tükettiğimiz Patatesin öyle çok faydası ve yararı var ki bunu saymakla bitiremeyiz.Patates Hem sağlıklı hem de tüketimi oldukça kolay ve herkes tarafından tüketilen bir besindir.Patatesin Sindirimi kolaylaştırdığını ve mide gazlarını giderdiğini biliyormuydunuz.Ayrıca Potasyumdan zengin, sodyumdan düşük olması nedeniyle kalp damar sağlığını korur ve tansiyon hastalığında çok faydası bulunmaktadır.Patates İçeriğindeki fosfor nedeniyle cinsel gücü artırır ayrıca selenyumdan yana zengin bir sebze olan patates, troidin de düzenli çalışmasını sağlar.Manganez içeriği yüksektir. Bu nedenle cilt sağlığı için önemlidir ve cildi güzelleştirmeyede çok faydalıdır.

  Patates bol lifli yapısı nedeniyle bağırsakları çalıştırıcı ve temizleyici özelliği bulunur.Patates kabızlığa karşı etkili ve kolon kanserine karşı koruyucudur.B vitaminlerinden zengin olmasından dolayı sinir sistemini düzene sokar, yorgunluğa karşı etkili bir sebze türüdür.

  İki adet pataesi rendeleyin adrından patatesin suyunu sıkın ve bu suyla lekeli cildinizi güzelce yıkayın Geriye kalan patatesin posası da göz altlarınıza ve burnunuzun üstüne uygulayın. Bu şekilde yaklaşık yarım saat bekleyin.Daha sonra güzelce durulayın harika bir cilt temizliği ve rahatlığı olacaktır.Bunu her hafta yapabilirsiniz rahatlıkla hiçbir sakıncası yoktur.
   
Yükleniyor...