Pazartesi yorgunluğunu atlatın!

'Kadınca' forumunda ZeuS tarafından 23 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Pazartesi sendromundan kurtulmak için


  Özellikle çalışanlar pazartesi günü büyük bir yorgunluk ya da diğer adıyla sendrom yaşar.Bu konuda yapılan araştırmalarda yıllardır iş hayatında başarılı olan kişiler bile bu sendromu yaşıyor.Herkesin kabusu haline gelen Pazartesi Sendromu olarak adlandırılan iş günü stres ve yorgunluğunu atmak aslında çok basit.Nasıl mı? İşte aşağıdaki uzman önerilerini dikkate alarak pazartesi yorgunluğunu kolayca atlatabilirsiniz..
  Zinde bir şekilde uyanmak için klasik bir yöntem sıcak-soğuk duşlarıdır. Bu şekilde kan dolaşımını bir anda hızlandırırsınız.İster sabah işe gitmeden önce olsun, ister öğlen tatilinde mutlaka dışarı çıkın. Sabah işyerinize yürüyerek gidin veya hiç olmazsa, otobüsten bir durak önce inin.Hafta sonunda yaşadığınız güzel şeyleri gözünüzün önüne getirin. Bir anda gülümsemeye başlayacak kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

  - Bol fındık, yulaf, doymamış yağlı ve asitli yiyecekler, neşe kaynağıdır. Mesela; yağda sardalya ve yanında salata, susam yağına yatırılmış avokado, kendinizi iyi hissettirecektir.

  - Yarım saat boyunca yürümek depresyona karşı alınacak en iyi ilaçlardan biridir. Özellikle güneş ışınları vücutta beyne giden serotonin hormonlarının oluşmasını sağlar.

  - Sizleri güldürecek bir şeyler okuyun ya da seyredin. Sarı bir kıyafet giyin veya büronuzdaki vazonuzun içine sarı çiçekler koyun.

  -B vitaminleri alın. Bunlar sinirlerinizi yatıştırır ve depresyonu uzaklaştırır.

  - Bir kağıt alıp yaşama neden bağlı olduğunuzu ve neden yaşamak istediğinizi yazın. Bunu yaparken pozitif düşünmeyi ihmal etmeyin.:f40:
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 23 Ara 2012
Yükleniyor...