Perde Temizliği

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 27 Nis 2009 tarihinde açılan konu

 1. Kumaş ve Tül Perde Temizliği :
  Kumaş ve tül perdeleriniz sadece kuru temizleme özelliğine uygun olabilir. Viskon şönil ipek ve tafta gibi kumaşlar sadece kuru temzileme yapılabilirler. Konusunda uzman temizleme firmalarından hizmet alabilirsiniz. Yıkamaya uygun tüllerinizi 40 derece sıcaklığında çamaşır makinasında yıkayabilirsiniz.


  Katlamalı Perde Temizliği :
  Katlamalı perdeler tül yada kumaştan dikilmiş olabilirler. Kumaşın cinsine göre yıkama veya temizleme yapılmalıdır. Mekanizma üzerindeki perdenin çıkarılıp takılmasında perdecinizden yardım alabilirsiniz. Yaıkamaya uygun katlamalı kumaşlarınızı 30 derecede çamaşır makinanızda yıkayabilirsiniz.


  Stor Perde Temizliği :
  Stor perdelerin temizliği için ilk önereceğimiz perdenin yerinde elektrik süpürgesinin fırçalı ucuyla tozunu almaktır.Stor perdeler aprelenmiş kumaşlardan hazırlandığı için yıkamayı fazla önermiyoruz. Fakat %100 polyester kumaşlar için yıkama uygun olabilir. Perdecinize danışarak kumaş hakkındaki bilgiyi almalısınız. Düzgün ve sert bir zemine perdeyi yayarak köpüklü süngerle temizleyebilirsiniz.


  PVC Dikey Perde Temizliği :
  PVC Dikey perde bantları su ve deterjandan etkilenmezler. Bantları perde üzerinde detarjanlı bezle silebilirsiniz.Daha detaylı temizlik için bantları taşıyıcı raydan çıkararak yıkama yapabilirsiniz.


  Ahşap Jaluzi ve Ahşap Stor Perde Temizliği :
  Ahşap perdeleri belli zaman aralıklarında kaz tüyü ya da fiber toz alıcılarla tozunu alarak temizleyebilirsiniz. Yağ veya sigara isi olmuş ahşap jaluzi ve storları nemli bezle de silebilirsiniz.


  Metal Jaluzi Perde Temizliği :
  Plastik veya alüminyum jaluzilerinizin şeritlerini kapayıp toz alıcı tüylerle temizliğini yapabilirsiniz.Diğer bir temizleme şekli olarak metal jaluzileri düzgün bir zemine yayarak sabunlu su püskürterek yıkayabilirsiniz.Perde bantları alüminyum veya plastik olduğu için paslanmaz fakat jaluzinin alt ve üst kasasını yıkama işleminden sonra kurulayınız.Yıkama sırasında detarjan kullandıysanız perdeyi yerine asarak bantları açık şekilde kurumaya bırakınız.Aksi taktirde birbirine yapışan bantları ayırma esnasında bant üzerindeki boyalarda bozulma olabilir


  Screen Stor Perde Temizliği :
  Kumaş yapısı cam elyafı olan screen stor yıkama için uygun bir perdedir.Perdeyi mekanizmasından ayırarak düz bir zeminde fırçalayarak yıkayabilirsiniz.


  Pilise - Duette Perde Temizliği :
  Pilise ve düet perdeler narin perde çeşidi olduğundan kumaş katlarının bozulma riskine karşı sadece susuz bol köpüklü süngerle temizlemesini yapabilirsiniz.Yıkama talimatını kontrol ederek polyester içeriği fazla ithal kumaşları da 30 C'deki bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz.
   
 2. Cevap: Perde Temizliği

  Perde yıkamayı oldum olası hiç sevmedim on yıl öncede bu böyleydi şimdide aynı
  perdelerde tarz ve model değişsede yıkaması hep zahmetli hep sıkıcı :f1:
  Kendini temizleyen duvar boyası yerine kendini temizleyen perde icat etsinler artıkkkkkkkk :f20:
   
 3. Cevap: Perde Temizliği

  Kendini temizleyen denen ürünlere hiç inanma hayatım. Ben inandım duvarları boyattım fos çıktı. Kaloriferler sönse tüm evin duvarları silinecek. Hani diyorum sen, senin işler bitmişken bi el atsak :f196:
   
 4. Cevap: Perde Temizliği

  :f30: Hayatım kaloriferler sönsün nisan kesin çıksın dün sildiğim camların halini bi görsen :( kafamı vuracağım duvarlara ama kıyamıyorum yeni sildim batmasınlar :f132:
   
 5. Cevap: Perde Temizliği

  Ben sırayla gelirim size arkadaşlar :f30:
   
 6. Cevap: Perde Temizliği

  Katlamalı Perde Temizliği :
  Katlamalı perdeler tül yada kumaştan dikilmiş olabilirler. Kumaşın cinsine göre yıkama veya temizleme yapılmalıdır. Mekanizma üzerindeki perdenin çıkarılıp takılmasında perdecinizden yardım alabilirsiniz. Yaıkamaya uygun katlamalı kumaşlarınızı 30 derecede çamaşır makinanızda yıkayabilirsiniz.

  Bizim perde de bu türden annecimmm kıyamam kafana vurma sakın..:(
  Tesekkürler Wish ablacım..:f40:
   
 7. Cevap: Perde Temizliği

  Forumun bayanları temizlikten çıldıracaklar yakında. Arayın ben uğrarım size:f30:
   
 8. Cevap: Perde Temizliği

  Bende hiç sevmiyorum perdelerin yıkanmasını kesin ben takıyorum yerlerine :)
   
 9. Cevap: Perde Temizliği


  Aynen yıkanmayan Perde varmı arkadaşlar :f30:
   
 10. Cevap: Perde Temizliği

  Her Türk gencinin evde üstlendiği önemli görevlerden biridir.:f63:
  Biliyorum zordur ama Türk gençleri bu zorlu görevi daima basarı ile tamamlamıstır ve tamamlayacaktır da.:f30:
   
 11. lem

  lem

  Cevap: Perde Temizliği

  Ben kendinden kırışık olanlardan aldım artık rahatım yıka tak:) kırış kırış moda:)
   
Yükleniyor...