Performans Ödevi İngilizce

'Etüt Merkezi' forumunda Meryem tarafından 28 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Performans Ödevi İngilizce
  İngilizce Performans Ödevleri


  Performans Ödevi İngilizce

  6. SINIFLAR
  1. Ailenizdeki en az 10 bireyi tanıtan geniş bir araştırma raporu hazırlayın ve bu raporu bir poster veya afişle destekleyin.Aile bireylerinizi her yönden tanıtabilirsiniz.Çalışmanızı yaparken çeşitli resim , fotoğraf, karikatürlerden faydalanabilirsiniz.Ayrıca projenizi en az 10 dakikalık bir ses kaydıyla sunmanız gerekmektedir.
  2. İşlediğiniz konulardan en az 5 tanesini seçerek bir ingilizce dergi hazırlayın.Bu dergiyi resim, röportaj,fotoğraf,bulmaca,bilmece v.b. şeylerle oluşturabilirsiniz.
  3. Bir meslek seçiniz ve bu mesleği tanıtan detaylı bir rapor hazırlayın.Raporunuzda o meslekle ilgili resimlere, fotoğraflara , o meslekten biriyle yapılmış bir röportaja yer verebilirsiniz.Ayrıca seçtiğiniz mesleği anlatan bir poster hazırlayın.En az 10 dakikalık mesleği sizin ağzınızdan anlatan bir sunu ve o meslekten biriyle ingilizce yapılmış bir röportaja da yer veriniz.
  4. İlk 4 ünitede geçen tüm kelimeleri kapsayan resimli ve fotoğraflı bir ingilizce sözlük hazılayın.


  7. SINIFLAR
  1. Comparative ve superlative konusunu resim, fotoğraf, karikatür v.b. şeyler kullanarak detaylı bir biçimde rapor halinde yazın.Yazdığınız raporda en az 10 dakikalık bir ses kaydı ve power point sunumu da olmalıdır.
  2. Bir okul gazetesi veya İngilizce dergi hazırlayın.Gazete veya derginizde, bugüne kadar görmüş olduğunuz yapıları kullanabilirsiniz.Okuldaki öğretmenlerle veya ünlü biriyle röportaj, bir ülkeyi veya sanatçıyı tanıtma, bir spor dalını tanıtma,bulmaca,bilmece v.b şeylerle gazete veya derginizi zenginleştirebilirsiniz.
  3. Kendi yazdığınız bir günlük hazırlayın(En az 30 gün olmalı).Günlüğünüzü yazarken geçmiş zaman kalıbını kullanabilirsiniz.Günlüğünüzü çeşitli fotoğraf , resim ve karikatürlerle süsleyebilirsiniz.Ayrıca günlüğünüz bir kısmını en az 10 dakikalık kendi sesinizinden oluşan bir ses kaydıyla teslim etmeniz gerekmektedir.
  4. Geçmişte yaşamış ünlü bir insanın hayatını tüm yönleriyle anlatan küçük bir kitap hazırlayınız.Bu kitapta seçtiğiniz kişinin hayatını çeşitli yönleriyle anlatırken çeşitli resim, fotoğraf veya kendi çizimlerinizle anlatmanız gerekmektedir.Kitabın sonuç bölümünü kendi ses kaydınızla sunmanız gerekmektedir.


  8. SINIFLAR
  1. Bir okul gazetesi veya İngilizce dergi hazırlayın.Gazete veya derginizde, bugüne kadar görmüş olduğunuz yapıları kullanabilirsiniz.Okuldaki öğretmenlerle veya ünlü biriyle röportaj, bir ülkeyi veya sanatçıyı tanıtma, bir spor dalını tanıtma,bulmaca,bilmece v.b şeylerle gazete veya derginizi zenginleştirebilirsiniz
  2. Kendi yazdığınız bir günlük hazırlayın(En az 30 gün olmalı).Günlüğünüzü yazarken geçmiş zaman kalıbını kullanabilirsiniz.Günlüğünüzü çeşitli fotoğraf , resim ve karikatürlerle süsleyebilirsiniz.Ayrıca günlüğünüz bir kısmını en az 10 dakikalık kendi sesinizinden oluşan bir ses kaydıyla teslim etmeniz gerekmektedir
  3. Past Simple Tense, Past Continous Tense ve Present Perfect Tense zamanlarını açıklamalı ve karşılaştırmalı olarak anlatan bir rapor hazırlayınız ve bu raporu bir posterle sununuz.Ayrıca en az 10 dakikalık bir ses kaydını projenizle beraber teslim etmelisiniz.

   
Yükleniyor...