Petek Dinçöz Kimdir, Hakkında bilgi

'Biyografi' forumunda zamaneanne tarafından 3 Eki 2012 tarihinde açılan konu

  1. Petek Dinçöz Kimdir Kısaca

    Petek Dinçöz Kimdir Hayatı

    Şarkıcı ve sunucu petek Dinçöz; 1980 İzmir doğumludur. 1998 yılında mankenliğe başlayan Dinçöz 1998 yılının en güzel Fiziğe sahip Mankeni seçildi. Temmuz 1998'de başlayan Sırılsıklam adlı diziye Eylül 1999'da 2. sezonda başrolü oynayan Dinçöz'ün oynadığı ikinci dizisi ise 2000 yapımı Zehirli Çiçek'ti. Bu dizide Tuğba Özay ve Çağla Şikel'le başrolü paylaşmıştır.

    Ardından Mehmet Ali Erbil'in bir programında yardımcı sunucu olarak görev almıştır. 1999 sonlarında ise mankenliği bırakarak şarkıcılığa Günay'da sahne alarak başladı. Dinçöz, Orhan Gencebay'ın yapım şirketinden çıkan ve aynı zamanda ilk teklisi olan Bende Kaldı'yı Eylül 2001'de piyasaya çıkardı. Bende Kaldı çok başarılı oldu ve 2002'de düzenlenen 8. Kral TV Video Müzik Ödüllerinde En İyi Çıkış Yapan Sanatçı ödülünü aldı.

    14 Ocak 2008'de 9 yıldır ilişkisini sürdürdüğü televizyoncu Can Tanrıyar'la evlenmiştir. Petek Dinçöz'e sürpriz yapmak üzere organize edilen Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal'ın kıydığı nikahta gelinin şahidi RTÜK Başkanı Zahid Akman, damadın şahidi ise Kanal D Haber Genel Müdürü Mehmet Ali Birand oldu.nikah naklen kıyılmasına rağmen kanald ye büyük bir reyting getirdi.