Pinhani Düğün Dernek

'Medya Bölümü' forumunda Ezlem tarafından 28 Haz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Pinhâni’den Düğün Dernek şarkısı

  2008 yılının nisan ayında 2. albümü “Zaman Beklemez”i yayınlayan Pinhâni, bu albümün 4. klibi için albümde iki versiyonu olan “ Düğün “ şarkısının akustik versiyonu olan “Düğün Dernek” şarkısını seçti.

  Bu şarkının kaydında grubun yakın arkadaşlarından oluşan bir koro yer almış, stüdyoya sofralar kurulmuş, samimi bir kayıt gerçekleştirilmişti. Şarkının klibinde ise bu kayıtta yer alan kişilerin de yer aldığı oldukça kalabalık bir arkadaş grubu Pinhâni’ye eşlik etti. Klipte grubun yakınları dışında oyuncu ya da figüran yer almadı. Grup üyelerinin çok fazla öne çıkmadığı klip, iki binin üzerinde fotoğraf karesi ve video çekimlerinin harmanlanmasıyla oluştu.

  Çekilen video görüntülerinin hiçbiri normal hızda okunmadı ve kare kare kesilerek özel bir teknikle tekrar birleştirildi. Şarkıda bir düğünün yapılış amacıyla o düğüne gelenlerin niyetleri arasındaki çelişki anlatılıyor olsa da, bu klip şarkının kaydını gerçekleştiren ekibin samimiyetini dinleyiciye yansıtmayı amaçlıyor.

  Pinhâni’nin her iki albümünün de kaydını yapan ve bu şarkıda koronun bir üyesi olan Tanju Duru ise geçtiğimiz yıl Aladağlar’a tırmanırken geçirdiği bir kaza nedeniyle yaşamını yitirmişti. Klibin yönetmeni Özgür Güngör ve Emrah Bakkaloğlu, görüntü yönetmeni ise Özgür Polat. Klip bir kebapçıda çekildi, çekimler yaklaşık 7 saat sürdü.

  Klipten bazı görüntüler
  [​IMG]

   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Mar 2011
 2. Cevap: Pinhâni Yeni Klip-Düğün Dernek

  aa ben bunu izleidm yaaa cok hoş olmus
   
Yükleniyor...